Aktualności

Stracili prawo jazdy za zbyt szybką jazdę

Data publikacji 24.08.2021

Nadmierna prędkość jest jedną z przyczyn tragicznych w skutkach zdarzeń drogowych. Dlatego nie ma taryfy ulgowej dla kierowców, którzy nie stosują się do ograniczeń prędkość – zwłaszcza w terenie zabudowanym. Przekonali się o tym 41 i 23-latek, którzy za znaczne przekroczenie prędkości stracili swoje uprawnienia.

W minionych dniach brzescy policjanci ruchu drogowego zatrzymali dwóch kierowców, którzy znacznie przekroczyli dozwolona prędkość. Pierwszy z nich w terenie zabudowanym, gdzie obowiązuje 50 km/h jechał blisko 110 km/h. 41-letni kierowca mitsubishi dozwoloną prędkość przekroczył o 57 km  tłumacząc, że śpieszy się do pracy. Natomiast drugi z kierowców to 23-letni mieszkaniec Brzegu. Mężczyzna na jednej z dróg w mieście, w miejscu gdzie obowiązuje 40 km/h swoim bmw jechał 93 km/h.

Obaj kierowcy stracili uprawnienia do kierowania na 3 miesiące, zostali ukarania wysokimi mandatami i na ich konto wpłynęło po 10 pkt karnych.

Nadmierna prędkość jest jedną z przyczyn tragicznych w skutkach zdarzeń drogowych. Dlatego żadne tłumaczenie nie usprawiedliwia kierowców, którzy łamią prawo drogowe. Zanim naciśniesz nogę na gaz pamiętaj, że Ty i twoi bliscy życie macie tylko jedno.

Powrót na górę strony