Aktualności

Miał 3 promile kiedy wjechał do rowu

Data publikacji 12.08.2021

Krapkowiccy policjanci otrzymali zgłoszenie o groźnie wyglądającym zdarzeniu drogowym. Kierowca osobowego volkswagena stracił panowanie nad pojazdem i wypadł z drogi. Samochód zatrzymał się w rowie. Badanie alkomatem pokazało, że jego 65-letni kierowca miał prawie 3 promile alkoholu w organizmie. Teraz o jego dalszym losie zdecyduje sąd.

Do tego zdarzenia doszło 10 sierpnia w miejscowości Malnia. Jak ustalili pracujący na miejscu policjanci 65-latek kierujący osobowym volkswagenem, stracił panowanie nad pojazdem i wypadł z drogi. Mężczyzna był nietrzeźwy. Badanie alkomatem pokazało, że miał w organizmie prawie 3 promile alkoholu. Policjanci zatrzymali mu już prawo jazdy. Na szczęście, w wyniku tego zdarzenia, nikt nie odniósł obrażeń.

Teraz 65-latek za swoje czyny odpowie przed sądem. Oprócz kary pozbawienia wolności, musi się też liczyć z sądowym zakazem prowadzenia pojazdów i wysoką grzywną.

PAMIĘTAJMY!!!
Nietrzeźwi kierowcy stwarzają zagrożenie nie tylko dla siebie, ale również dla innych użytkowników dróg. Pijani kierowcy w konfrontacji z prawidłowo poruszającymi się uczestnikami ruchu drogowego, mogą być przyczyną tragicznych w skutkach wypadków drogowych.


 

Powrót na górę strony