Aktualności

Policjanci zatrzymali włamywacza i odzyskali skradzione mienie

Data publikacji 10.08.2021

Zarzut kradzieży z włamaniem do altanki ogrodowej na terenie powiatu krapkowickiego usłyszy 56-latek zatrzymany przez policjantów z Krapkowic. Mężczyzna miał ukraść kable elektryczne. Funkcjonariusze zatrzymali podejrzewanego i odzyskali skradzione mienie. Za kradzież z włamaniem grozi kara pozbawienia wolności do lat 10.

9 sierpnia krapkowiccy policjanci otrzymali zgłoszenie o włamaniu do jednej z altanek znajdującej się na terenie naszego powiatu. Ze zgłoszenia wynikało, że sprawca w tym momencie włamuje się do budynku. Funkcjonariusze natychmiast zostali skierowani na miejsce. Na widok policjantów mężczyzna zaczął uciekać, jednak po krótkim pościgu został zatrzymany. W międzyczasie pozbył się skradzionego mienia wyrzucając je w krzaki.

56-latek w momencie zatrzymania był pod wpływem alkoholu. Tłumaczył się, że włamał się do altanki, bo chciał się w niej przespać. Oprócz włamania mężczyzna dopuścił się kradzieży mienia, które zostało odzyskane. Teraz mieszkaniec powiatu krapkowickiego odpowie za kradzież z włamaniem za co grozi kara pozbawienia wolności do lat 10.

Powrót na górę strony