Aktualności

Potrącił pieszą na pasach - miał blisko 2,5 promila

Data publikacji 06.08.2021

Nyscy policjanci zatrzymali 50-latka, który miał potrącić przechodzącą na pasach 72-letnią kobietę. Świadek zdarzenia uniemożliwił nietrzeźwemu kierującemu oddalenia się z miejsca zdarzenia. Mężczyzna w chwili zatrzymania miał blisko 2,5 promila alkoholu w organizmie. Teraz 50-latek musi się liczyć z zarzutem spowodowania wypadku w stanie nietrzeźwości.

Do zdarzenia doszło 5 sierpnia około godziny 16:30 na ul. Prudnickiej w Nysie. Ze wstępnych ustaleń pracujących na miejscu policjantów wynika, że 72-letnia kobieta przechodząc przez przejście dla pieszych została potrącona przez kierowcę osobowego fiata. Będący na miejscu świadkowie zdarzenia uniemożliwili kierującemu fiata oddalić się z miejsca, a także udzielili pomocy poszkodowanej do czasu przyjazdu na miejsce pogotowia oraz policji. Piesza z obrażeniami ciała została przewieziona do szpitala.

Pracujący na miejscu policjanci przeprowadzili oględziny miejsca zdarzenia oraz zabezpieczyli w tej sprawie dowody. Zatrzymany 50-latek, który kierował osobowym fiatem miał w organizmie blisko 2,5 promila alkoholu.

Mieszkańcowi Nysy zostanie przedstawiony zarzut spowodowania wypadku w stanie nietrzeźwości, gdzie za takie czyny grozi kara nawet do 3 lat więzienia oraz wieloletni zakaz prowadzenia pojazdów.

Powrót na górę strony