Aktualności

Usłyszeli kilkanaście zarzutów związanych z przestępczością narkotykową

Data publikacji 03.08.2021

Kryminalni z Olesna ustalili i zatrzymali dwóch mężczyzn, którzy podejrzewani są o związek z przestępczością narkotykową. To 44-letni mieszkaniec powiatu kluczborskiego i 29-letni mieszkaniec województwa dolnośląskiego. Pierwszy z mężczyzn miał uprawiać marihuanę, miał też przy sobie amfetaminę. U drugiego z mężczyzn funkcjonariusze zabezpieczyli porcje różnych narkotyków. Łącznie ponad 120 gramów amfetaminy i ponad 70 tabletek ecstasy oraz blisko 30 000 złotych w gotówce. Sprawcy usłyszeli w sumie 15 zarzutów, za które grozi im kara do 10 lat więzienia.

Do pierwszego zatrzymania doszło 22 lipca. W mieszkaniu 44-latka policjanci zabezpieczyli 6 krzaków marihuany i woreczek z białą substancją. Wstępne badanie potwierdziło, że jest to amfetamina.

Następnie kryminalni ustalili kolejną osobę mogącą mieć związek z przestępczością narkotykową. Udali się do 29-letniego mieszkańca województwa dolnośląskiego, gdzie podczas przeszukania zabezpieczone zostały kolejne narkotyki - łącznie ponad 120 gramów amfetaminy, ponad 70 tabletek ecstasy, urządzenia do ważenia oraz gotówkę w kwocie blisko 30 000 złotych. Ten mężczyzna również został zatrzymany.

Obaj mężczyźni usłyszeli już zarzuty. Podejrzani są między innymi o wytwarzanie, posiadanie oraz odpłatne udzielanie środków odurzających. Przestępstwa te zagrożone są karą do 10 lat pozbawienia wolności.

  • Policjant wyprowadza zatrzymanego z policyjnego aresztu.
  • Banknoty i narkotyki oraz waga -  wyłożone na blacie stołu
  • funkcjonariusz w gumowych rękawiczkach wykłada banknoty na blat stołu, obok wyłożone narkotyki i waga.
  • Fragment blatu stołu, na nim tabletki w kolorze białym i różowym w woreczku strunowym, obok biały proszek w woreczku strunowym.
Powrót na górę strony