Aktualności

19-latek zatrzymany za posiadanie i uprawę znacznych ilości narkotyków

Data publikacji 19.07.2021

Policjanci z Kędzierzyna-Koźla ustalili i zatrzymali mężczyznę podejrzanego o uprawę i posiadanie znacznej ilości narkotyków. Podczas przeszukania funkcjonariusze zabezpieczyli kilkadziesiąt gramów amfetaminy, 50 tabletek kodeiny i ponad 30 krzewów marihuany. 19-latek został przesłuchany i usłyszał zarzuty. Grozi mu za to kara do 10 lat pozbawienia wolności.

Działania kryminalnych z kędzierzyńsko-kozielskiej policji związane z przeciwdziałaniem przestępczości narkotykowej doprowadziły ich do 19-latka. Jak wynikało z ustaleń funkcjonariuszy mieszkaniec Kędzierzyna-Koźla miał uprawiać oraz posiadać znaczną ilość środków odurzających.

Informacje policjantów potwierdziły się. Podczas przeszukania zajmowanego przez młodego mężczyznę mieszkania, funkcjonariusze znaleźli ponad 35 gramów amfetaminy i 50 tabletek z kodeiną. W trakcie wykonywanych czynności policjanci wyczuli charakterystyczny zapach marihuany. Wydobywał się on z pokoju w którym znajdowało się ponad 30 krzewów konopi. Kryminalni zabezpieczyli środki odurzające, krzaki konopi oraz sprzęt służący do ich uprawy.

Mężczyzna został zatrzymany. Materiał dowodowy zgromadzony w ramach prowadzonego pod nadzorem Prokuratury Rejonowej w Kędzierzynie-Koźlu śledztwa, pozwolił na przedstawienie mu zarzutu posiadania znacznej ilości środków odurzających oraz uprawę konopi. Za te przestępstwa grozi mu kara nawet do 10 lat pozbawienia wolności.

  • narkotyki w foliowych woreczkach
  • krzewy konopi
Powrót na górę strony