Aktualności

Dzięki telefonicznemu zgłoszeniu zatrzymano kierowcę z ponad 3 promilami

Data publikacji 08.07.2021

Kolejny raz kierowcy udowodnili, że nie godzą się na to, by po drogach jeździli nietrzeźwi. Świadek podejrzewając, że jadący ulicami Otmuchowa kierowca daewoo jest nietrzeźwy, zadzwonił do dyżurnego policji. W czasie kontroli okazało się, że siedzący za kierownicą 57-latek miał w organizmie ponad 3 promile alkoholu. Dodatkowo nie posiada uprawnień - jechał pomimo dożywotniego zakazu prowadzenia pojazdów mechanicznych. Teraz za swoje zachowanie odpowie przed sądem. Grozi mu kara nawet do 5 lat więzienia.

Coraz częściej społeczeństwo nie pozostaje obojętne i reaguje na przypadki jazdy na "podwójnym gazie". Tak właśnie było w ubiegły wtorek (06 lipca), kiedy do dyżurnego z komisariatu Policji w Otmuchowie wpłynęło zgłoszenie o nietrzeźwym kierującym. Według zgłaszającego, to kierowca osobowego daewoo, który miał poruszać się ulicami Otmuchowa.

Na miejsce natychmiast został wysłany policyjny patrol. Już po chwili otmuchowscy mundurowi zatrzymali wskazany pojazd do kontroli. Jak się okazało, za kierownicą siedział 57-letni mieszkaniec gminy Otmuchów. Mężczyzna został poddany badaniu na zawartość alkoholu w organizmie, które wskazało ponad 3 promile. Kiedy mundurowi sprawdzali kierującego w policyjnych systemach, szybko ustalili, że to nie jedyne przewinienie na jego „koncie”. 57-latek dodatkowo stracił wcześniej uprawnienia i prowadził pojazd pomimo orzeczonego sądowego zakazu.

Mężczyzna za swoje zachowanie odpowie teraz przed sądem. Grozi mu kara nawet do 5 lat więzienia. Policjanci dziękują za reakcję świadka, dzięki której być może zapobieżono kolejnej tragedii na drodze.

Powrót na górę strony