Aktualności

Jeśli wakacje, to tylko bezpieczne

Data publikacji 25.06.2021

Wakacje to czas, kiedy uczniowie mają zdecydowanie więcej czasu wolnego. Zdarza się, że jego nadmiar może skutkować zachowaniami ryzykownymi i niebezpiecznymi. Dlatego nyscy policjanci jeszcze przed rozpoczęciem letniego wypoczynku odwiedzają uczniów w szkołach i przekazują cenne wskazówki oraz dobre rady dotyczące bezpieczeństwa.

Wakacyjna beztroska sprzyja różnego rodzaju zagrożeniom, na które narażone są dzieci i młodzież. Dlatego prowadzone jeszcze przed rozpoczęciem letniego wypoczynku spotkania policjantów z uczniami w szkołach i przedszkolakami, to doskonała okazja aby porozmawiać na temat bezpiecznych form spędzania wakacji.

Mundurowi przypominają o możliwości kąpieli tylko i wyłącznie w miejscach do tego przeznaczonych, stosowaniu się do poleceń i uwag ratowników, a także o tym, że dzieci powinny wchodzić do wody tylko pod opieką osoby dorosłej. Mówią o tym, jak zachować się gdy zaczepia ich ktoś obcy oraz jak bezpiecznie korzystać z internetu. Informują jak zachować się na drodze będąc pieszym uczestnikiem ruchu drogowego oraz jak poruszając się rowerem, na rolkach czy hulajnodze.

Wszystko po to, aby najbliższe wakacyjne miesiące przyniosły dzieciom samą radość. Pamiętajmy, że szeroko rozumiane bezpieczeństwo jest naszą wspólną sprawą. Stosujmy się do wszystkich obowiązujących zasad bezpieczeństwa i bądźmy odpowiedzialni.

  • Policyjna maskotka podaje rękę przedzkolakom
  • Policjant kuca przy sprzęcie policyjnym obok stoją dzieci
  • Policjant wraz z psem służbowym stoi przed dziećmi
  • Policjantka siedzi na dywanie wokół niej siedzą dzieci
  • Policjant stoi przy motocyklu służbowym na którym siedzi chłopiec w policyjnej czapce
    IMG-20210625-WA0005
  • Policjant i policjantka stoi w sali gimnastycznej na wprost nich siedzą dzieci
Powrót na górę strony