Aktualności

Świadek ujął pijanego kierowcę

Data publikacji 23.06.2021

To już kolejny raz, kiedy informujemy o odpowiedzialnej postawie osób nie godzących się na to, aby po naszych drogach poruszali się nietrzeźwi kierowcy. Dzięki reakcji świadka, nietrzeźwy kierujący został zatrzymany. 53-latek miał w organizmie blisko 2,5 promila alkoholu. Teraz grozi mu kara do 2 lat więzienia.

Do zdarzenia doszło 17 czerwca, około godziny 20:30, oficer dyżurny kluczborskiej komendy Policji odebrał telefon o obywatelskim ujęciu nietrzeźwego kierowcy.

Zgłaszający poinformował dyżurnego, że jadąc swoim samochodem obwodnicą Kluczborka, jego uwagę zwrócił kierujący peugeotem. Styl jego jazdy mógł wskazywać, że prowadzi on samochód znajdując się pod działaniem alkoholu.

Reakcja świadka spowodowała zatrzymanie kierowcy peugeota, któremu odebrał kluczyki uniemożliwiając dalszą jazdę, a na miejsce wezwał patrol Policji.

Badanie stanu trzeźwości potwierdziło podejrzenia świadka. 53-letni mieszkaniec powiatu kluczborskiego miał w organizmie blisko 2,5 promila alkoholu. Jego dalsza jazda w takim stanie mogła się zakończyć tragedią i to nie tylko dla niego.

Teraz jego sprawą zajmie się sąd. Za kierowania pojazdem w stanie nietrzeźwości grozi mu kara do 2 lat więzienia, sądowy zakaz prowadzenia pojazdów oraz 5 000 złotych grzywny.

Dzięki wzorowej postawie odpowiedzialnego kierowcy, najprawdopodobniej nie doszło do tragedii na drodze. Zachowanie świadka powinno być wzorem dla wszystkich. Kiedy zauważymy dziwnie zachowującego się kierowcę – nie bójmy się zareagować. O naszych podejrzeniach poinformujmy Policję, dzwoniąc pod numer alarmowy 112. Nie pozwólmy, by doszło do nieszczęścia. Nietrzeźwy kierowca jest ogromnym zagrożeniem dla każdego innego uczestnika ruchu drogowego.

Powrót na górę strony