Aktualności

Poszukiwany 39-latek odpowie za włamanie

Data publikacji 21.06.2021

Policjanci z Grodkowa zatrzymali mieszkańca powiatu brzeskiego. 39-latek jest podejrzany o włamanie do sklepu spożywczego. Jego łupem miały paść wyroby tytoniowe i alkohol. Mężczyzna działał w warunkach recydywy i był poszukiwany do odbycia kary pozbawienia wolności za wcześniej popełnione przestępstwa. Teraz grozi mu kara do 15 lat więzienia.

Kilka dni temu oficer dyżurny odebrał informacje o włamaniu do sklepu spożywczego w jednej z miejscowości na terenie gminy Grodków. Z policyjnych ustaleń wynikało, że z lokalu zginęły wyroby tytoniowe i alkohol. Właściciel straty oszacował na blisko 1 000 złotych.

Na miejscu grupa dochodzeniowo-śledcza wykonała szereg czynności. Funkcjonariusze zabezpieczyli ślady i monitoring. W tym czasie funkcjonariusze kryminalni ustalili rysopis i tożsamość osoby mogącej mieć związek z włamaniem. Już następnego dnia, ustalili gdzie podejrzewany przebywa i zatrzymali go.

W toku wykonywanych czynności okazało się, że mężczyzna był poszukiwany do odbycia kary pozbawienia wolności za przestępstwa przeciwko mieniu. Teraz najbliższe kilka miesięcy spędzi w więzieniu. Tym razem usłyszał zarzut kradzieży z włamaniem, do którego się przyznał. Działał w warunkach recydywy. Grozi mu kara do 15 lat więzienia.

Powrót na górę strony