Aktualności

Zatrzymany za liczne włamania i kradzieże

Data publikacji 18.05.2021

Zatrzymany przez krapkowickich policjantów 41-latek usłyszał łącznie 19 zarzutów. Odpowie między innymi za liczne kradzieże i włamania, przywłaszczenie mienia, a także posiadanie narkotyków. Łączne straty jakie spowodował swoim działaniem to ponad 128 tysięcy złotych. Dodatkowo, podczas zatrzymania policjanci znaleźli w jego samochodzie narkotyki. Mieszkaniec powiatu opolskiego działał w warunkach recydywy. Grozi mu teraz nawet do 15 lat więzienia.

We wrześniu ubiegłego roku, policjanci z Krapkowic otrzymali zgłoszenie o przywłaszczeniu narzędzi, elektronarzędzi oraz sprzętu AGD z jednego z wynajmowanych domów w Gogolinie. Z ustaleń śledczych wynikało, że najemca domu może mieć związek z tymi kradzieżami, a także innymi do których dochodziło na terenie Krapkowic i Opola. Podczas przeszukania domu operacyjni znaleźli szereg przedmiotów pochodzących z kradzieży.

Jak się okazało, zdarzenia te nie były wcześniej zgłaszane policjantom. Mundurowi ustalili poszkodowanych. Do tych przestępstw dochodziło w latach 2016 – 2020. Pokrzywdzeni swoje straty wycenili na blisko 130 tysięcy złotych. Śledczy odzyskali skradzione przedmioty o wartości ponad 100 tysięcy złotych.

Zebrany materiał dowodowy potwierdził, że związek z tymi kradzieżami ma 41-letni najemca domu. Operacyjni zatrzymali mężczyznę, podczas gdy ten kierował swoim osobowym fordem na jednej z ulic w Gogolinie. W trakcie przeszukania pojazdu mężczyzny, funkcjonariusze znaleźli biały proszek. Po sprawdzeniu testerem narkotykowym okazało się, że to amfetamina.

Mężczyzna łącznie usłyszał 19 zarzutów, między innymi kradzieży, włamań, przywłaszczenia mienia oraz posiadania narkotyków. Decyzją prokuratora zastosowano wobec niego dozór policyjny oraz zakaz opuszczania kraju. Mieszkaniec powiatu opolskiego działał w warunkach recydywy, dlatego grozi mu teraz kara do 15 lat więzienia.

  • Policjant w kamizelce odblaskowej w tle sprzęt elektryczny i narzędzia
  • Policjant w kamizelce odblaskowej wykonujący oględziny elektronarzędzi
  • Policjant w kamizelce odblaskowej trzymajacy w ręku pudełko drewniane z biżuterią
  • maszyna budowlana
  • 3 pudła, jedno z nich  z garnkami, małe drewniane i średniej wielkości białe
  • maszyna budowlana
  • elektronarzędzia 5 sztuk
Powrót na górę strony