Aktualności

Nietrzeźwy kierowca uciekał przed policjantami

Data publikacji 18.05.2021

Policjanci ze strzeleckiej komendy zauważyli kierowcę osobowego audi, który zlekceważył znak "Stop". Wówczas wydali mu sygnały do zatrzymania się. Ten zjechał na pobocze, a następnie wybiegł z samochodu i zaczął uciekać w kierunku pobliskiego stawu. Mundurowi podjęli za nim pościg pieszy i już po chwili zatrzymali mężczyznę. Okazało się, że 26-letni mieszkaniec Strzelec Opolskich miał w swoim organizmie blisko 2 promile alkoholu.

Policjanci z wydziału prewencji patrolowali nocą ulice Strzelec Opolskich. W pewnym momencie ich uwagę zwróciło osobowe audi, którego kierowca nie zastosował się do znaku „Stop”. Policjanci wydali kierującemu sygnały do zatrzymania pojazdu. Kierowca zjechał na pobocze, po czym nagle opuścił pojazd i zaczął biec w stronę pobliskiego stawu. Funkcjonariusze niezwłocznie podjęli za nim pościg pieszy. Już po chwili mężczyzna został zatrzymany.

Kierującym osobówki okazał się 26-letni mieszkaniec Strzelec Opolskich. W trakcie wykonywanych czynności sprawdzono stan trzeźwości mężczyzny. Wynik badania alkomatem wskazał blisko 2 promile alkoholu w jego organizmie. Mężczyźnie zatrzymano prawo jazdy, a pojazd odholowano na parking strzeżony.

Teraz 26-latek za naruszenie przepisów prawa odpowie przed sądem. Za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości grozi mu wysoka grzywna, zakaz sądowy, a nawet kara pozbawienia wolności do lat 2.

Powrót na górę strony