Aktualności

Podejrzany o liczne przestępstwa w rękach głubczyckich policjantów

Data publikacji 18.05.2021

Zatrzymany 31–letni mieszkaniec gminy Głubczyce, podejrzany jest między innymi o rozbój przy użyciu noża, kradzież z włamaniem czy też posiadanie narkotyków. Mężczyzny ukrywał się przed wymiarem sprawiedliwości. Został zatrzymany pod koniec kwietnia. Na podstawie zebranych dowodów został tymczasowo aresztowany. Teraz grozi mu kara do 12 lat więzienia.

Mężczyzna podejrzewany o liczne przestępstwa był poszukiwany przez głubczyckich policjantów od kilku tygodni. 31-latek jest podejrzewany między innymi o rozbój z użyciem noża, kradzież z włamaniem, posiadanie narkotyków czy udzielanie ich nieletnim.

Pracujący nad tą sprawą policjanci ustalili, gdzie poszukiwany może się ukrywać. Podczas zatrzymania, był bardzo zaskoczony widokiem funkcjonariuszy. Przy 31-latku oraz w jego samochodzie, kryminalni znaleźli amfetaminę. Na dodatek okazało się, że osobowy volkswagen był kradziony, tak samo jak i tablice rejestracyjne, które nie należały do pojazdu.

Kryminalni ustalili również, że mężczyzna nie działał sam. Przestępstwa planował wspólnie z 15-letnią znajomą. Nieletnia odpowie przed sądem rodzinnym za popełnione przestępstwa, zaś mężczyzna na podstawie zebranych przez śledczych dowodów został tymczasowo aresztowany. Grozi mu kara pozbawienia wolności do 12 lat.

Powrót na górę strony