Aktualności

Policyjny pościg za kierowcą bez uprawnień

Data publikacji 17.05.2021

Kilkanaście minut trwał policyjny pościg za kierowcą volkswagena, który nie zatrzymał się do kontroli drogowej. 27-latek łamał niemal wszystkie napotkane po drodze przepisy drogowe. Podczas ucieczki zebrał łącznie 35 punktów karnych! Jak się okazało mieszkaniec gminy Gogolin nie posiadał uprawnień do kierowania. Teraz grozi mu kara nawet do 5 lat więzienia.

Do tego zdarzenia doszło 16 maja, około godziny 22:30. Krapkowiccy policjanci podczas patrolu Krapkowic zauważyli osobowego volkswagena, który nie zastosował się do znaku zakazu wjazdu i jedną z ulic miasta poruszał się „pod prąd”. Mundurowi dali kierowcy sygnał do zatrzymania. Ten jednak zignorował to polecenie i zaczął uciekać.

Funkcjonariusze natychmiast ruszyli za nim w pościg, jednocześnie cały czas dając sygnały do zatrzymania się. Kierowca nie reagował i nie zważając na nic uciekał dalej, łamiąc niemal wszystkie napotkane po drodze przepisy drogowe. Nie stosował się do znaków drogowych, kolejnymi ulicami jechał „pod prąd”. Mężczyzna dwukrotnie wyprzedzał na podwójnej linii ciągłej a także na przejściu dla pieszych. Podczas ucieczki zebrał łącznie 35 punktów karnych!

Po przejechaniu kilku kilometrów 27-latek swoją podróż zakończył dachując. Na szczęście nic mu się nie stało. Po wylegitymowaniu go i sprawdzeniu w policyjnych bazach okazało się, że mieszkaniec gminy Gogolin nie posiada uprawnień do kierowania pojazdami. Zachowanie kierującego wskazywało natomiast, że może być pod wpływem narkotyków. Mężczyzna został doprowadzony do policyjnego aresztu. W związku z podejrzeniem, że kierowca może być pod działaniem środków odurzających, do dalszych badań laboratoryjnych pobrana została jego krew.

Teraz za liczne wykroczenia i przestępstwo niezatrzymania się do kontroli drogowej odpowie przed sądem. Grozi mu kara nawet do 5 lat więzienia.

Przypominamy !

Obowiązkiem każdego uczestnika ruchu drogowego jest stosowanie się do poleceń i sygnałów wydawanych przez osobę uprawnioną do kontroli. Niezatrzymanie pojazdu do kontroli policyjnej
i kontynuowanie jazdy mimo wydania przez osobę uprawnioną polecenia, jest przestępstwem i grozi za nie kara pozbawienia wolności do lat 5.

  • samochód na dachu, w tle wóz strażacki i strażacy
  • biały samochód osobowy, za pojazdem sylwetka policjanta
  • biały samochód na dachu, w tle drzewa i krzewy
  • biały samochód osobowy z rozbitą szybą czołową
Powrót na górę strony