Edukacja i profilaktyka w ramach majówki 2021 - Aktualności - Policja Opolska

Aktualności

Edukacja i profilaktyka w ramach majówki 2021

Data publikacji 04.05.2021

Tegoroczną majówkę również spędziliśmy z obostrzeniami związanymi ze stanem epidemii. Nie było imprez plenerowych, a obiekty rekreacyjne i hotele były niedostępne. Wiązało się to również z tym, że ruch na drogach był mniejszy niż w latach ubiegłych. Policjanci z brzeskiej komendy jednak czuwali nad bezpieczeństwem tych, którzy zdecydowali się na podróż i w ramach współpracy z gminą Skarbimierz promowali trzeźwość za kierownicą.

Majowy weekend 2021 trwał 3 dni. Funkcjonariusze ruchu drogowego i prewencji czuwali nad bezpieczeństwem podróżujących po drogach naszego regionu. Policjanci zwracali uwagę na trzeźwość kierujących oraz prędkość z jaką się poruszają. Od piątku 30 kwietnia funkcjonariusze z Brzegu odnotowali 3 niegroźne kolizje i 1 wypadek. Do tego zdarzeniau doszło w sobotę około godziny 10:30 na obwodnicy Grodkowa. Jak wynika ze wstępnych policyjnych ustaleń, 69-letni kierowca fiata nie ustąpił pierwszeństwa kierującemu skodą i doprowadził do zderzenia. W wypadku ranne zostały 3 osoby, które z obrażeniami trafiły do szpitala.

W miniony weekend policjanci zatrzymali 3 nietrzeźwych rowerzystów i motorowerzystę. Natomiast wszyscy przebadani kierowcy samochodów byli trzeźwi. Jednak, na naszych drogach wciąż zdarzają się tacy, którzy pod wpływem alkoholu wsiadają za kierownicę i stwarzają zagrożenie dla innych użytkowników dróg. To skrajna nieodpowiedzialność i igranie z losem. Dlatego funkcjonariusze podczas kontroli rozmawiali z kierowcami o odpowiedzialności na drodze i nie lekceważeniu prawa. Dzięki materiałom promocyjnym ufundowanych przez Urząd Gminy Skarbimierz, policjanci rozdawali kierowcom odświeżacze samochodowe, smycze a także ulotki promujące trzeźwość za kierownicą.

Wciąż najczęstsze przyczyny wypadków to nadmierna prędkość, nieudzielenie pierwszeństwa przejazdu, ale również kierowanie pod wpływem alkoholu. Dlatego tak istotna jest edukacja i promowanie odpowiedzialności na drodze. Kierowco nigdy nie wsiadaj za kierownicę pod wpływem alkoholu, szanuj prawo i innych użytkowników dróg. Bądź też czujny gdy inny kierowca może być pod wpływem promili i swoje podejrzenia przekaż funkcjonariuszom.

  • funkcjonariusz mierzy prędkość
  • biała policyjna czapka i urządzenie do badania trzeźwości
  • funkcjonariusz podczas kontroli drogowej rozdaje materiały profilaktyczne
  • funkcjonariusz podczas kontroli drogowej rozdaje materiały profilaktyczne
  • materiały promujące trzeźwość za kierownicą
  • funkcjonariusz podczas kontroli drogowej rozdaje materiały profilaktyczne
  • funkcjonariusz podczas kontroli drogowej rozdaje materiały profilaktyczne