Kierowco, noga z gazu! - Aktualności - Policja Opolska

Aktualności

Kierowco, noga z gazu!

Data publikacji 30.04.2021

Policjanci ze strzeleckiej drogówki nieustannie dbają o bezpieczeństwo na drogach naszego powiatu. Systematycznie kontrolują prędkość z jaką poruszają się kierowcy, sprawdzają ich uprawnienia oraz kontrolują stan techniczny pojazdów. Dzięki ich działaniom zatrzymany został 29-letni kierowca, który przekroczył dopuszczalną prędkość w obszarze zabudowanym aż o 103 km/h.

Przekraczanie prędkości to w dalszym ciągu jedna z najczęstszych przyczyn zdarzeń drogowych. Do zbyt szybkiej jazdy dochodzi nie tylko poza obszarem zabudowanym, ale również w małych, wiejskich miejscowościach. Strzelecka drogówka w trosce o bezpieczeństwo mieszkańców naszego powiatu systematycznie kontroluje rejony przejścia dla pieszych, newralgiczne skrzyżowania oraz punkty, w których regularnie dochodzi do naruszania przepisów prawa.

Dzięki pracy strzeleckich policjantów kolejni kierowcy rażąco łamiący przepisy ruchu drogowego zostali zatrzymani. 29-letni mieszkaniec powiatu opolskiego pędził przez Kalinowice na obowiązującej „pięćdziesiątce” z prędkością 153 km/h. Kierowca forda stracił uprawnienia do kierowania pojazdami na najbliższe trzy miesiące.

Prawo jazdy zostało również zatrzymane 34-letniemu kierowcy skody, który znacznie przekroczył prędkość w Grodzisku. Mieszkaniec Tych pędził przez miejscowość z prędkością 100 km/h, podczas gdy na całym terenie wioski obowiązuje ograniczenie do 40km/h.

Apelujemy do kierowców o ostrożność i rozważną jazdę! Lepiej dojechać później, ale bezpieczniej. Twoja brawura może kosztować innych nie tylko zdrowie, ale również życie!