Kierowco bądź uważny na drodze! - Aktualności - Policja Opolska

Aktualności

Kierowco bądź uważny na drodze!

Data publikacji 29.04.2021

Pamiętajmy o niechronionych uczestnikach ruchu drogowego. Jazda nawet z niewielką prędkością przy zderzeniu może być dla nich śmiertelna. W Nysie 62-latek nie zachował należytej ostrożności i potrącił pieszego na przejściu dla pieszych. Poszkodowany został zabrany do szpitala. Teraz szczegóły zdarzenia wyjaśniają nyscy policjanci.

28 kwietnia, w godzinach porannych dyżurny Policji w Nysie otrzymał zgłoszenie, że na jednej z ulic miasta doszło do zdarzenia drogowego. Na miejsce został skierowany patrol z Wydziału Ruchu Drogowego.

Na miejscu funkcjonariusze ustalili, że 62-latek kierując osobową kią nie zachował ostrożności podczas jazdy i potrącił 64-latka przechodzącego przez przejście dla pieszych. Poszkodowany został zabrany przez zespół karetki pogotowia do szpitala. Zarówno kierowca, jak i pieszy byli trzeźwi. Teraz wyjaśniamy szczegóły tego zdarzenia.

A my przypominamy, że to między innymi nasza rozwaga i zachowanie ostrożności podczas prowadzenia pojazdu wpływa na bezpieczeństwo na drodze. Przestrzegając przepisów unikniemy sytuacji, w których będziemy musieli odpowiadać przed sądem. Musimy pamiętać, że w niektórych sytuacjach możemy stracić także prawo jazdy lub też uprawnienia do kierowania pojazdami.