Aktualności

Podejrzany o kradzież z włamaniem w rękach policjantów

Data publikacji 23.04.2021

Kryminalni w toku czynności operacyjnych ustalili podejrzanego o kradzież z włamanie. Do zdarzenia doszło w jednym z domów jednorodzinnych w miejscowości Kolonowskie. Sprawca skradł sprzęt elektroniczny o wartości blisko 10 000 złotych. Do przewiezienia swoich łupów mężczyzna wykorzystał samochód właściciela posesji. Teraz zatrzymanemu grozi do 10 lat więzienia.

Pod koniec ubiegłego roku w miejscowości Kolonowskie, w jednym z domów jednorodzinnych doszło do kradzieży z włamaniem. Sprawca skradł m.in sprzęt RTV oraz elektronarzędzia o wartości blisko 10 000 złotych. Swoje łupy zapakował do pojazdu należącego do właściciela domu. Po kilku dniach odstawił samochód na teren posesji.

Funkcjonariusze Komisariatu Policji w Zawadzkiem prowadzili czynności operacyjne, mające na celu wyjaśnienie okoliczności przestępstwa. Na podstawie zebranego materiału ustalili, że sprawcą może być 32-letni mieszkaniec powiatu strzeleckiego.

Kryminalni przedstawili mężczyźnie zarzut kradzieży z włamaniem oraz krótkotrwałego użycia cudzego pojazdu mechanicznego. 32-latek miał już na swoim koncie podobne przestępstwa. Za popełnione czyny grozi mu kara pozbawienia wolności do lat 10.

Powrót na górę strony