Aktualności

Przemoc wobec rodziny doprowadziła 42-latka do aresztu

Data publikacji 20.04.2021

Funkcjonariusze z Komisariatu I Policji w Opolu zatrzymali 42-latka, podejrzanego między innymi o stosowanie przemocy i kierowanie gróźb wobec żony i córki. Mieszkaniec gminy Prószków agresji nie szczędził także wobec lokalnej społeczności. Miał rzucać kamieniami w okna i niszczyć mienie sąsiadów. Sąd Rejonowy w Opolu wydał postanowienie o jego tymczasowym aresztowaniu na 3 miesiące. Mężczyźnie grozi do 5 lat pozbawienia wolności.

Pierwsze sygnały dotyczące agresji jaką 42-latek miał kierować wobec żony i córki, policjanci otrzymali w marcu tego roku. Już wtedy śledczy postawili mieszkańcowi gminy Prószków pierwsze zarzuty. Oprócz przemocy psychicznej i fizycznej wobec rodziny, policjanci zarzucili mu kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości i zniszczenie auta 38-latki. To jednak nie powstrzymało agresora przed popełnieniem kolejnych przestępstw.

13 kwietnia, z dyżurnym pierwszego komisariatu, ponownie skontaktowała się żona 42-latka. Przerażona poprosiła o pomoc. Zawiadomiła, że obawia się o życie i zdrowie własne i córki. Jej mąż miał nachodzić ją i grozić podpaleniem domu. Ponadto rzucał kamieniami w okna sąsiadów, niszczył skrzynki na listy, uszkodził kolejny samochód. Mężczyzna był nietrzeźwy. Policjanci doprowadzili 42-latka do izby wytrzeźwień. W tym czasie komendant komisariatu pierwszego podjął decyzję o procesowym zatrzymaniu podejrzewanego i przedstawieniu mu kolejnych zarzutów.

Zebrany przez śledczych materiał dowodowy dał podstawę do wystąpienia do sądu o tymczasowy areszt. Wniosek komendanta jednostki poparła prokuratura. Po przedstawieniu mu 9 zarzutów między innymi znęcania się nad osobami najbliższymi, kierowania gróźb, zniszczenia mienia i prowadzenia w stanie nietrzeźwości, mężczyzna trafił do aresztu na 3 miesiące. Grozi mu do 5 lat więzienia.

Powrót na górę strony