Aktualności

Od naszej wspólnej odpowiedzialności zależy jak szybko poradzimy sobie z koronawirusem

Data publikacji 14.04.2021

Dzienne liczba zakażeń koronawirusem jest w ostatnim czasie bardzo wysoka. Alarmująca jest również liczba zgonów spowodowana przez Covid-19. Dlatego policjanci, realizując jedną z głównych zadań ich służby, aktywnie działają na rzecz ochrony życia i zdrowia. Stąd kontrole przestrzegania obowiązujących obostrzeń. Wszystko po to, aby maksymalnie ograniczyć transmisję wirusa.

Liczba zakażeń spowodowana wirusem Covid-19 w ostatnim czasie jest bardzo wysoka. Co jeszcze bardziej niepokojące, utrzymuje się wysoka  śmiertelności. Codzienne statystyki dostępnę są na stronie Ministerstwa Zdrowia.

W obliczu takich alarmujących danych działania policjantów nastawione są na kontrolowanie przestrzegania obostrzeń. Apelujemy przy tym o przestrzeganie nakazów i zakazów służb sanitarnych. To głównie zasłanianie ust i nosa, ograniczenia w transporcie publicznym oraz limity w sklepach. Lekceważąc te przepisy nie tylko narażamy życie i zdrowie innych, ale także łamiemy prawo. Czas pouczeń i przypominania już minął. Do obostrzeń zdążyliśmy się już przyzwyczaić, dlatego policjanci reagują zgodnie z prawem na ich nieprzestrzeganie.

Nie możemy zapominać o tym, że wiele z lokali usługowych – salonów fryzjerskich, siłowni, dyskotek – pozostają zamknięte. Również w tych miejscach mogą pojawiać się funkcjonariusze i sprawdzać czy nie dochodzi tam do naruszeń obowiązujących obostrzeń. Wszystko po to, aby skutecznie zapobiegać dalszym zakażeniom.

Ważne, aby każdy z nas w codziennym życiu, stosował się do reguły "dystans, maseczka, dezynfekcja". Celem nadrzędnym jest zatrzymanie transmisji wirusa. Wszyscy mamy na to wpływ.

Zapoznaj się z obowiązującymi przepisami na stronie www.gov.pl.