Aktualności

Nietrzeźwy kierowca i bez uprawnień

Data publikacji 25.03.2021

Policjanci z Nysy zatrzymali 40-letniego kierowcę, który miał ponad 2 promile alkoholu w organizmie. Mężczyzna dodatkowo miał cofnięte uprawnienia do kierowania pojazdami mechanicznymi. Teraz za naruszenie przepisów prawa odpowie przed sądem.

23 marca, nyscy policjanci otrzymali informację o zdarzeniu drogowym w Skoroszycach. Ze zgłoszenia wynikało, że kierowca renaulta najechał na barierkę mostu i urwał przednie koło. Następnie wysiadł z pojazdu i uciekł.

Po chwili na miejscu zdarzenia byli już policjanci ruchu drogowego, którzy po penetracji wskazanego przez świadków terenu, znaleźli i zatrzymali 40-letniego kierowcę. Mężczyzna był kompletnie pijany. Badanie alkomatem pokazało, że miał ponad 2 promile alkoholu w organizmie. W systemie informatycznym mundurowi ustalili, że 40-latek ma cofnięte uprawnienia do kierowania pojazdami mechanicznym. 

Teraz kierowcy grozi 3 letni zakaz prowadzenia wszelkich pojazdów mechanicznym, kara grzywny, a nawet pozbawienie wolności do lat 2.

Przypominamy, że kierowanie pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości jest przestępstwem. Nie powinniśmy igrać z losem i absolutnie nie wsiadać za kierownicę będąc pod wpływem alkoholu. Konsekwencje pijanych kierowców ponoszą nie tylko oni sami, ale również ich pasażerowie i inni uczestnicy ruchu drogowego. Wypadki spowodowane przez pijanych kierowców często są tragiczne w skutkach, w których cierpią niewinni ludzie. Nie bądźmy obojętni kiedy widzimy podejrzanie zachowującego się kierowcę.

Powrót na górę strony