Aktualności

Zatrzymany za kradzieże i włamania

Data publikacji 24.03.2021

Do 10 lat więzienia grozi 30-latkowi zatrzymanemu przez policjantów z Grodkowa. Mężczyzna jest podejrzany o kradzieże i włamania. W jego zainteresowaniu były elektronarzędzia i perfumy. Poszkodowani oszacowali straty na 7 000 złotych.

Kilka dni temu policjanci z Grodkowa otrzymali zgłoszenie o włamaniu do garażu, z którego zginęły elektronarzędzia. Tej samej nocy miało dojść do usiłowania kradzieży z pomieszczenia gospodarczego. Tam włamywacz przygotował do wyniesienia m.in. drukarkę i kamerę. Poszkodowani w tych sprawach straty oszacowali łącznie na 3 000 złotych.

Funkcjonariusze, którzy zajęli się tą sprawą, rozpytali świadków i zabezpieczyli ślady. Na tej podstawie ustalili rysopis i wytypowali podejrzewanego mężczyznę. Jeszcze tego samego dnia zatrzymali 30-latka na jednej z ulic w mieście. Pracujący nad sprawą funkcjonariusze odzyskali skradzione elektronarzędzia i zwrócili właścicielowi. Okazało się, że zatrzymany to ten sam mężczyzna, który kilka dni wcześniej dwukrotnie z jednej z drogerii miał skraść perfumy. W tym przypadku straty oszacowano na 4 000 złotych.

Zebrane przez kryminalnych dowody, pozwoliły na przedstawienie zatrzymanemu 4 zarzutów. Dotyczą one kradzieży i włamania. Do wszystkich się przyznał. Grozi mu teraz kara do 10 lat więzienia.

Powrót na górę strony