Aktualności

Odblaski trafiły do najmłodszych

Data publikacji 24.02.2021

Policjanci strzeleckiej komendy nieustannie dbają o bezpieczeństwo mieszkańców naszego powiatu. Nie tylko weryfikują przestrzeganie obowiązujących przepisów prawa przez kierujących i pieszych. Przypominają również o podstawowych zasadach jakie należy zachować poruszając się po drodze, zwłaszcza wśród najmłodszych uczestników ruchu. W ubiegłym tygodniu mundurowi odwiedzili przedszkolaków z naszego powiatu.

Przed nami sezon wiosenny, czyli czas wzmożonego ruchu pieszych i rowerzystów. Należy zauważyć, że przepisy ruchu drogowego nie tylko regulują zachowania kierowców pojazdów mechanicznych. Nakładają także szereg obowiązków wobec niechronionych uczestników ruchu drogowego, jakimi są osoby poruszające się pieszo oraz cykliści. Wśród nich coraz częściej można spotkać dzieci i młodzież, będące w drodze do przedszkola lub szkoły.

Właśnie dlatego strzeleccy policjanci z zespołu nieletnich w ubiegłym tygodniu odwiedzili przedszkola znajdujące się na terenie naszego powiatu. Przy zachowaniu obostrzeń sanitarnych przypomnieli najmłodszym uczestnikom ruchu najważniejsze zasady bezpiecznego poruszania się po drodze. W trakcie spotkań rozdawali elementy odblaskowe, aby każdy z nich był widoczny w trakcie podróży do przedszkola oraz podczas drogi powrotnej. W ręce najmłodszych trafiły odblaskowe breloki, opaski naramienne oraz kamizelki ochronne.

Wykorzystane materiały zostały pozyskane w ramach współpracy Komendy Wojewódzkiej Policji w Opolu z  Generalną Dyrekcją Dróg Krajowych i Autostrad - Oddział w Opolu.

  • Zdjęcie przedstawia grupę przedszkolaków z odblaskami na rękach, za nimi stoi policjantka.
  • Zdjęcie przedstawia grupę przedszkolaków w kamizelkach odblaskowych, obok stoi policjantka.
  • Zdjęcie przedstawia policjantkę, stojącą na podeście, prowadzącą zajęcia. Na materacach siedzą dzieci.
Powrót na górę strony