Aktualności

Piłeś - nie jedź!

Data publikacji 23.02.2021

Policjanci z Zawadzkiego zatrzymali do kontroli 42-letniego rowerzystę, który o mało nie wjechał pod nadjeżdżający samochód. Badanie alkomatem wykazało blisko 2 promile alkoholu w jego organizmie. To nie jedyny nietrzeźwy kierowca skontrolowany w ostatnim czasie przez mundurowych. Od początku miesiąca na terenie powiatu strzeleckiego policjanci zatrzymali do kontroli, aż 26 pijanych kierowców. Rekordzista kierował osobowym fiatem mając 3 promile alkoholu w organiźmie.

Funkcjonariusze strzeleckiej komendy nieustannie dbają o bezpieczeństwo na drogach naszego powiatu. Zwracają uwagę nie tylko na naruszenia przepisów prawa ruchu drogowego, ale również regularnie badają stan trzeźwości kierowców. Mimo to w dalszym ciągu zdarzają się osoby, które bezmyślnie prowadzą pojazd pod wpływem alkoholu, stanowiąc zagrożenie nie tylko dla siebie samych, ale również dla zdrowia i życia innych uczestników ruchu.

We wtorkowe popołudnie mundurowi patrolowali ulice miasta Zawadzkie. W pewnym momencie zauważyli rowerzystę, który przejeżdżając przez jezdnię na ich oczach o mało nie wjechał pod nadjeżdżający samochód. Policjanci natychmiast zatrzymali mężczyznę do kontroli drogowej. Jak się okazało, spowodowanie zagrożenia bezpieczeństwa w ruchu drogowym, nie było jedynym naruszeniem przepisów prawa przez cyklistę. 42-letni mieszkaniec Zawadzkiego nie zastosował się do obowiązku zasłaniania ust i nosa. Dodatkowo kierował pojazdem niesprawnym technicznie. W toku dalszej kontroli przebadano rowerzystę alkomatem. Wynik badania wskazał blisko 2 promile alkoholu w jego organizmie.

To nie jedyny nietrzeźwy kierowca, jakiego zatrzymano na drogach powiatu strzeleckiego w ostatnim czasie. Od początku miesiąca funkcjonariusze zatrzymali do kontroli, aż 26 pijanych kierowców. Warto dodać, że jazda pojazdem pod wpływem alkoholu nie dotyczy tylko rowerzystów. W czwartek mundurowi skontrolowali 26-letniego mieszkańca gminy Jemielnica, który kierował motorowerem. Okazało się, że prowadził pojazd pomimo braku uprawnień, dodatkowo mając ponad promil alkoholu w organiźmie. Chwile później mundurowi zatrzymali 43-letniego mieszkańca Strzelec Opolskich, który pomimo orzeczonego zakazu sądowego kierował samochodem. Badanie alkomatem wykazało promil alkoholu. Niechlubny rekordzista kierował osobowym fiatem mając w organizmie ponad 3 promile alkoholu.

Nietrzeźwi kierowcy muszą liczyć się teraz z poważnymi konsekwencjami prawnymi. Grozi im wysoka kara grzywny, zakaz kierowania pojazdami, a nawet pozbawienie wolności.

A my przypominamy: Piłeś? NIE jedź !

Powrót na górę strony