Aktualności

Z uczniami na tematy związane z bezpieczeństwem

Data publikacji 22.02.2021

Olescy policjanci prowadzą spotkania profilaktyczne z uczniami szkół podstawowych. Podczas wizyt w szkołach mundurowi uczą dzieci bezpiecznych zachowań. Tym razem tematem wiodącym była cyberprzemoc.

W czasie zajęć z policyjnym profilaktykiem dzieci uczą się i utrwalają jak unikać zagrożeń związanych z korzystaniem z internetu. Policjanci uczulają dzieci na tematy związane  z mową nienawiści - przekazywaniem treści, które mogą być krzywdzące dla innych użytkowników. 

Uczniowie utrwalają sobie zasady bezpiecznego korzystania z witryn internetowych. Dowiadują się o  złych nawykach i zachowaniach, które mogą  przeistoczyć się w różne rodzaje uzależnień internetowych.Podczas spotkań profilaktycznych policjanci przypominają także zasady bezpieczeństwa w ruchu drogowym oraz wiele innych informacji z różnych dziedzin, ważnych dla bezpieczeństwa najmłodszych. 

Aby ograniczyć negatywne zachowania wśród najmłodszych uświadamiamy je jakie postawy są dobre a jakie złe. Bardzo ważne  jest aby rodzice  dbali o świadomość swoich dzieci na temat zagrożeń.  Reagujmy na niepokojące zachowania najmłodszych, często dzięki szybkiej reakcji ze strony dorosłego można uniknąć wielu kłopotów.

Powrót na górę strony