Narkotyki ukrył w zamrażarce - Aktualności - Policja Opolska

Aktualności

Narkotyki ukrył w zamrażarce

Data publikacji 22.02.2021

Policjanci z Głubczyc zatrzymali 21-latka podejrzanego o posiadanie znacznej ilości amfetaminy. Podczas przeszukania okazało się, że środki odurzające zostały ukryte w zamrażarce. Dodatkowo mężczyzna posiadał również sprzęt służący do przetwarzania narkotyków. Teraz grozi mu nawet do 10 lat więzienia.

Kryminalni z Głubczyc prowadzili działania operacyjne. Podejrzewali jednego z mieszkańców Baborowa, że może posiadać znaczące ilości narkotyków.

Zebrane informacje pozwoliły ustalić gdzie mieszka mężczyzna. Policjanci pojechali do miejsca zamieszkania 21-latka. Mężczyzna był zaskoczony obecnością funkcjonariuszy w jego mieszkaniu. Po kilku minutach mundurowi znaleźli ukryte w zamrażarce środki odurzające oraz sprzęt przeznaczony do przetwarzania. Po zbadaniu substancji okazało się, że jest ponad 50 gramów amfetaminy. Mężczyzna został zatrzymany i przewieziony do jednostki policji.

Zebrane dowody pozwoliły na przedstawienie 21-latkowi zarzutu posiadania znacznej ilości narkotyków oraz sprzętu przeznaczonego do ich przetwarzania. Za taki czyn grozi kara nawet do 10 lat więzienia.

  • policjant zakłada mężczyźnie kajdanki
  • policjant prowadzi męzczyznę