Aktualności

Profilaktyka w czasach koronawirusa

Data publikacji 03.02.2021

Policjanci ze strzeleckiego zespołu ds. nieletnich aktywnie uczestniczą w życiu placówek dydaktycznych, znajdujących się na terenie naszego powiatu. Systematycznie angażują się w działania profilaktyczne, nawet w trakcie trwania pandemii. Od początku roku, w lokalnych szkołach i przedszkolach przeprowadzili blisko 30 spotkań.

Aktualna sytuacja w kraju utrudnia organizację spotkań w grupie oraz prowadzenie działań profilaktyczno-dydaktycznych. Policjanci ze strzeleckiej komendy znaleźli jednak sposób jak utrzymać stały kontakt z uczniami szkół naszego powiatu. Mimo trwającej pandemii mundurowi z zachowaniem reżimu sanitarnego regularnie prowadzą zajęcia profilaktyczne w przedszkolach oraz klasach szkół podstawowych.

Jednym z ciekawych pomysłów strzeleckich policjantów jest przeprowadzanie zajęć profilaktycznych na świeżym powietrzu. W okresie letnim funkcjonariusze przypominali uczniom m.in. o bezpieczeństwie w trakcie pobytu nad wodą oraz zachowaniu rozsądku na drodze. Aktualnie, z uwagi na zimową aurę, mundurowi ostrzegają o niebezpieczeństwach, jakie mogą ze sobą nieść zabawy na śniegu i zamarzniętych akwenach.

Dla starszych uczniów policjanci prowadzą zajęcia online. Za pośrednictwem Internetu systematycznie omawiają z młodzieżą tematykę związaną z nieodpowiednim zachowaniem w sieci, w tym anonimowym obrażaniu osób. W jasny i zrozumiały sposób przedstawiają konsekwencje łamania przepisów prawa, takich jak znieważenie czy kierowanie gróźb karalnych pod adresem innej osoby. Przestrzegają również o tym, że w sieci nikt nie jest anonimowy i bardzo łatwo paść ofiarą cyberprzemocy.

  • Zdjęcie przedstawia policjantkę, która  przeprowadza zajęcia dydaktyczne z przedszkolakami. Zajęcia odbywają się w okresie letnim, na świeżym powietrzu. Uczestnicy zajęć siedzą na krzesełkach z zachowaniem bezpiecznej odległości.
  • Zdjęcie przedstawia policjantkę, która wraz z nauczycielką prowadzą zajęcia dydaktyczne dla przedszkolaków na świeżym powietrzu. Uczestnicy zajęć siedzą na kocu, z zachowaniem bezpiecznej odległości.
  • Zdjęcie przedstawia grupe przedszkolaków wraz z policjantka oraz nauczycielka. Uczestnicy zajęć znajdują się na drodze, w rejonie przejścia dla pieszych. Ubrani są w kamizelki odblaskowe, ich ręce są podniesione. Policjantka trzyma w reku tarczę do zatrzymywania pojazdów.
  • Zdjęcie przedstawia zajęcia profilaktyczne prowadzone w okresie zimowym na świeżym powietrzu. Na pierwszym planie widoczni uczniowie szkół podstawowych, siedzący na sankach. W tle policjanci, prowadzący zajęcia.
  • Zdjęcie przedstawia zajęcia profilaktyczne prowadzone w okresie zimowym na świeżym powietrzu. Na pierwszym planie widoczni uczniowie szkół podstawowych, siedzący na sankach. W tle policjanci, prowadzący zajęcia.
  • Zdjęcie przedstawia policjantów, siedzących przed komputerem, którzy za pośrednictwem Internetu prowadzą zajęcia dydaktyczne dla uczniów.
Powrót na górę strony