Poszukiwana za oszustwa zatrzymana - Aktualności - Policja Opolska

Aktualności

Poszukiwana za oszustwa zatrzymana

Data publikacji 12.01.2021

Policjanci z Lewina Brzeskiego wspólnie z funkcjonariuszami z Komendy Wojewódzkiej Policji w Opolu zatrzymali 30-latkę poszukiwaną listem gończym. Kobieta przed polskim wymiarem sprawiedliwości, przez ostatnie 5 lat, ukrywała się w Holandii. Zaraz po powrocie do kraju zaszyła się w województwie śląskim, gdzie została zatrzymana. Za oszustwa najbliższe kilkanaście miesięcy spędzi w więzieniu

30-letnia mieszkanka powiatu brzeskiego od 5 lat ukrywała się przed organami ścigania i wymiarem sprawiedliwości. Z operacyjnych ustaleń funkcjonariuszy z Lewina Brzeskiego wynikało, że w ostatnim czasie kobieta przebywała za granicą. Szereg wykonanych przez śledczych czynności pozwolił ustalić kiedy 30-latka planuje wrócić do kraju. Z ich informacji wynikało również, że kobieta może przyjechać na Śląsk.

Już kilka dni po powrocie poszukiwanej do Polski, praca śledczych przyniosła zamierzony skutek. Policjanci namierzyli ją w województwie śląskim. Tam, wspólnie z funkcjonariuszami z Komendy Wojewódzkiej Policji w Opolu zatrzymali ją. 30-latka była poszukiwany do odbycia kary kilkunastu miesięcy pozbawienia wolności. Została skazana w związku z oszustwami.