Weekend na drogach powiatu głubczyckiego - Aktualności - Policja Opolska

Aktualności

Weekend na drogach powiatu głubczyckiego

Data publikacji 11.01.2021

Policjanci przez ostatnie weekend zatrzymali 2 nietrzeźwych kierowców oraz dwóch kierowców, którzy za nic mieli ograniczenia prędkości. Jeden z zatrzymanych miał cofnięte już wcześniej uprawnienia, a dodatkowo był nietrzeźwy. Niechlubny rekordzista prędkości pędził przez obszar zabudowany o blisko 60 km/h za szybko.

Seria zatrzymanych uprawnień zaczęła się w piątkowy wieczór na terenie Kietrza. Tam policjanci zatrzymali do kontroli osobowego volkswagena, którego kierowca w wydychanym powietrzu miał blisko 1 promil alkoholu. 57-letnimu kierowcy policjanci zatrzymali uprawnienia do kierowania. Kilka godzin później, patrol interwencyjny w Głubczycach zatrzymał 32-latka, który kierował swoim daewoo będąc pod działaniem alkoholu, a gdyby tego było mało, to miał już wcześniej zatrzymane uprawnienia do kierowania. Obaj mężczyźni za swoje zachowanie odpowiedzą teraz przed sądem.

Kierowcy, którzy za nic mają ograniczenia prędkości wciąż zdarzają się na drogach naszego powiatu. Dowodem na to jest, dwóch kierowców którzy zostali zatrzymani również podczas ostatniego weekendu. Rekordzista prędkości pędził przez jedną z miejscowości w gminie Kietrz o blisko 60 km/h za szybko. Dzień później, drugi przypadek, który miał miejsce w gminie Baborów, tam kierowca jechał 104 km/h w obszarze zabudowanym. Obaj kierowcy stracili swoje uprawnienia do kierowania i na 3 miesiące będą musieli przesiąść się na miejsce pasażera.

Wszystkim zmotoryzowanym przypominamy o trudnych warunkach drogowych, które panują w ostatnich dniach. Spowodowane są temperaturami ujemnymi oraz opadami śniegu. Często na drodze można napotkać gołoledź, która jest bardzo niebezpieczna, ponieważ często jest przez nas kierowców mylona z czarnym i suchym asfaltem. Nadmierna prędkość jak i upojenie alkoholem wpływa dodatkowo negatywnie na nasze bezpieczeństwo. Pędząc z nadmierną prędkością, nie mamy żadnych szans na opanowanie pojazdu, który wpadnie w poślizg. Tak samo sprawa wygląda, kiedy jesteśmy pod działaniem alkoholu. Nasza świadomość jest zaburzona i opanowanie pojazdu w sytuacji zagrożenia jest niemożliwa.