Rozmawiają z dziećmi o bezpiecznych feriach - Aktualności - Policja Opolska

Aktualności

Rozmawiają z dziećmi o bezpiecznych feriach

Data publikacji 07.01.2021

Tegoroczne ferie zimowe wyglądają inaczej niż dotychczas, a powodem tego jest trwająca pandemia koronawirusa. W trosce o zdrowie a także bezpieczeństwo swoje i swoich bliskich uczniowie spędzają ten czas głównie w domach. Szkoły i placówki oświatowe mają jednak możliwość organizacji wypoczynku w formie półkolonii. Na takich właśnie półkoloniach dzielnicowi odwiedzili dzieci ze szkół podstawowych nr 2 w Gogolinie i nr 5 w Krapkowicach. Tematem przewodnim spotkań było bezpieczeństwo w trakcie zimowego wypoczynku.

Tegoroczna zimowa przerwa od zajęć szkolnych jest inna niż dotychczas z uwagi na trwający stan epidemii. Dzieci spędzają czas w domach oraz w pobliżu miejsca zamieszkania, tam szukając sposobu na zimową zabawę. Ferie to dla dzieci i młodzieży czas odpoczynku oraz beztroski, jednak aby przebiegły szczęśliwie należy pamiętać o podstawowych zasadach bezpieczeństwa, niezależnie od miejsca ich spędzenia.

Dzielnicowi odwiedzili dzieci uczestniczące w półkoloniach. Spotkania odbyły się w Publicznej Szkole Podstawowej nr 2 w Gogolinie i Publicznej Szkole Podstawowej nr 5 w Krapkowicach. Podczas swojej wizyty policjanci przypomnieli dzieciom o podstawowych zasadach bezpieczeństwa podczas zabaw na śniegu a także poruszania się po drogach w warunkach złej widoczności oraz gdy drogi są śliskie i zaśnieżone.

Mundurowi przestrzegali, przed zabawą w miejscach położonych blisko dróg lub zbiorników wodnych, dopinaniem sanek do samochodów czy też jazdą na łyżwach na zamarzniętych rzekach i jeziorach. Zobrazowali dzieciom również jak mogą skończyć się wędrówki po nieznanych podwórzach i pustostanach. Dzieci były bardzo zainteresowane rozmową, zadawały pytania i słuchały co mają im do przekazania policjanci.