Aktualności

Zatrzymany za liczne włamania i kradzieże

Data publikacji 28.12.2020

Namysłowscy kryminalni zatrzymali 24-latka podejrzanego o włamania i kradzieże. Na przestrzeni ostatnich kilku tygodni miał włamywać się do altan i piwnic skąd kradł elektronarzędzia. Straty jakie oszacowali pokrzywdzeni przekraczają 15 tysięcy złotych. Mężczyzna usłyszał łącznie 19 zarzutów. Za popełnione przestępstwa grozi mu do 10 lat więzienia.

Pełne ręce roboty mieli namysłowscy kryminalni podczas wigilii i świąt. W wyniku pracy operacyjnej zatrzymali 24-latka podejrzanego o liczne włamania i kradzieże.

Przez ostatnie tygodnie, namysłowscy funkcjonariusze byli informowani o zdarzeniach dotyczących włamań do ogrodowych altan i piwnic. Z pomieszczeń włamywacz zabierał głównie elektronarzędzia takie jak wiertarki, pompy spalinowe, kosiarki, szlifierki, piły elektryczne a także sprzęt do uprawiania sportów zimowych. Łączna wartość skradzionego mienia przekraczała 15 tysięcy złotych.

Analiza wszystkich zgłoszeń, zebranych śladów i dowodów oraz przeprowadzone czynności operacyjne pozwoliły na wytypowanie i zatrzymanie podejrzanego. Według ustaleń, zatrzymany 24-latek, w godzinach nocnych włamywał się do ogrodowych altan i piwnic na terenie Namysłowa, gdzie dokonywał kradzieży. Mężczyzna usłyszał 19 zarzutów kradzieży z włamaniem, do których się przyznał i złożył obszerne wyjaśnienia. Grozi mu do 10 lat więzienia.

Śledczy nadal wyjaśniają okoliczności wszystkich zgłoszeń, odzyskali już dużą część skradzionego sprzętu. Do sprawy został już zatrzymany kolejny mężczyzna. 23-latek miał pomagać w sprzedaży skradzionego sprzętu. Policjanci nie wykluczają kolejnych zatrzymań.

  • Na zdjęciu dwie ręce, jedna trzyma drugą i pomaga odcisnąć linie papilarne na kartce.
  • Mężczyzna w szarej bluzie siedzi na krześle, obok stoi policjant w kamizelce odblaskowej z napisem policja.
  • Łysy mężczyzna w kamizelce odblaskowej z napisem policja toi przy kontuarze do pobierania odcisków palców.
Powrót na górę strony