Aktualności

Zaatakował starszą kobietę – trafił na 3 miesiące do aresztu

Data publikacji 21.12.2020

Policjanci z Krapkowic już po niespełna godzinie zatrzymali 20-latka podejrzanego o rozbój z użyciem niebezpiecznego narzędzia. Agresor zażądał od 79-letniej kobiety pieniędzy, a gdy ta nie chciała mu ich dać, zaatakował ją nożem. Później uciekł i schował się w jednej z ogrodowych altanek - tam wpadł w ręce policjantów. Mężczyzna usłyszał już zarzut rozboju, do którego się przyznał. Decyzją sądu 20-latek najbliższe 3 miesiące spędzi w areszcie. Musi się liczyć z karą nawet do 15 lat więzienia.

12 grudnia, oficer dyżurny krapkowickiej Policji otrzymał zgłoszenie o rozboju, do którego doszło w jednym z domów jednorodzinnych na terenie gminy Strzeleczki. Dyżurny natychmiast skierował tam policyjny patrol.

Mundurowi na miejscu zastali 79-latkę. W rozmowie z kobietą ustalili, że do jej domu przyszedł młody członek rodziny. Mężczyzna zażądał od poszkodowanej pieniędzy, gdy ta nie chciała mu ich wydać, 20-latek nożem pociął jej dłonie. Starsza kobieta z obrażeniami trafiła do szpitala.

Funkcjonariusze rozpoczęli poszukiwania napastnika. Już po niespełna godzinie zatrzymali mężczyznę. 20-latek ukrywał się przed mundurowymi w jednej z altan na terenie wioski. Zatrzymany trafił do policyjnego aresztu. W chwili zatrzymania mężczyzna miał ponad 2 promile alkoholu w organizmie.

Zajmujący się sprawą śledczy, powiązali ze sobą wszystkie informacje i zebrane dowody. Jak się okazało, to nie jedyne przestępstwo, którego dopuścił się zatrzymany. Funkcjonariusze ustalili, że mężczyzna powiązany jest także z kradzieżą motoroweru, kradzieżą z włamaniem do altany, a także usiłowaniem kradzieży quada. Mundurowi odzyskali część skradzionego mienia, które trafiło już do właściciela. Straty pokrzywdzeni wstępnie oszacowali na blisko 2 500 zł.

Po wytrzeźwieniu, 20-latek usłyszał zarzut rozboju z użyciem noża, do którego się przyznał. Na wniosek policjantów i prokuratura, sąd tymczasowo aresztował mężczyznę na 3 miesiące. Za popełnione przestępstwa grozi mu kara nawet do 15 lat więzienia. Dodatkowo usłyszy jeszcze zarzuty kradzieży z włamaniem do altany, kradzieży motoroweru i usiłowania kradzieży quada.

Powrót na górę strony