Aktualności

Nowoczesny alkomat dla policjantów z Głogówka

Data publikacji 18.12.2020

Dzięki wsparciu Gminy Głogówek miejscowi policjanci otrzymali nowoczesny alkomat. Sprzęt został przekazany w użytkowanie przez Burmistrza Głogówka Pana Piotra Bujaka na ręce Komendanta Powiatowego Policji w Prudniku mł. insp. Krzysztofa Urbana. Samorząd na ten cel przeznaczył ponad 12 000 złotych.

17 grudnia, w Urzędzie Miejskim w Głogówku miało miejsce przekazanie nowoczesnego alkomatu. Sprzęt został przekazany w użytkowanie przez Burmistrza Głogówka Pana Piotra Bujaka na ręce Komendanta Powiatowego Policji w Prudniku mł. insp. Krzysztofa Urbana. W spotkaniu uczestniczył również Komendant Komisariatu Policji w Głogówku asp. szt. Krystian Malisz.

Analizator wydechu jest szybkim i prostym w obsłudze urządzeniem do kontroli trzeźwości. Dodatkowo charakteryzuje się wysoką precyzją pomiaru stężenia alkoholu w organizmie. Samorząd na zakup alkomatu przeznaczył ponad 12 000 złotych.

Otrzymany sprzęt będzie wykorzystywany przez policjantów z Głogówka w codziennej służbie i niewątpliwie przyczyni się do poprawy bezpieczeństwa w ruchu drogowym na terenie tamtejszej gminy.

  • Na zdjęciu widoczny Burmistrz Głogówka oraz Komendant Powiatowy Policji w Prudniku podpisujący umowę przekazania.
  • Na zdjęciu widoczne urządzenie do pomiaru stężenia alkoholu. W tle baner z napisami Gmina Głogówek.
Powrót na górę strony