Aktualności

Wirtualne spotkania z brzeską młodzieżą

Data publikacji 12.12.2020

Młodzież od kilku miesięcy uczestniczy w wirtualnych lekcjach. W ten sposób zdobywa wiedzę z programowego nauczania. Również policjanci dołączyli do tej metody, a wiodącym tematem spotkania jest bezpieczeństwo w sieci podczas pandemii. Z uczniami, którzy w tym roku szkolnym zdają egzamin dojrzałości rozmawiamy też o wyborze ścieżki zawodowej i rekrutacji do służby w Policji.

W dobie pandemii, w wielu dziedzinach nasze życie się zmieniło. Inaczej wygląda praca dorosłych, inaczej też nauka dzieci i młodzieży. Edukacja całkowicie przeniosła się do sieci, a lekcje odbywają się zdalnie.

W tym czasie policjanci kontynuują profilaktykę i wirtualnie spotykają się z młodzieżą. Teraz kiedy aktywność społeczna jest ograniczona, a kluby sportowe zamknięte, młodzież zdecydowania więcej czasu spędza w sieci. Dlatego wiodącym tematem spotkania policyjnego profilaktyka, z uczniami z II Liceum Ogólnokształcącego w Brzegu, było bezpieczeństwo w sieci. Mówiliśmy o wzajemnym poszanowaniu praw i nie hejtowania drugiego. Ośmieszanie, dręczenie, znęcanie się – to tylko kilka przykrości, z którymi każdy może się spotkań w sieci. Zwróciliśmy uwagę na to, że w internecie nikt nie jest anonimowy. Dotyczy to też portali społecznościowych, w których obecnie życie młodzieży się toczy.

Natomiast podczas spotkań z uczniami czwartych klas Zespołu Szkół Budowlanych w Brzegu rozmawialiśmy o wyborze ścieżki życiowej. Oprócz informacji dotyczących procesu rekrutacji i podstawowego szkolenia zachęciliśmy młodzież do przeglądania stron policyjnych. Tam znajdują się informacje o tym, jak wygląda codzienna służba. To między innymi „Opolski Rekrut” na facebooku i youtube. Na tym fanpageu, stworzonym przez policjantów z Komendy Wojewódzkiej Policji w Opolu, każdy może zobaczyć jak wyglądają poszczególne etapy rekrutacji, szkolenie i służba. Podczas e-lekcji obejrzeliśmy kilka odcinków, które w ciekawy sposób naświetliły młodzieży nasz zawód. Do obejrzenia jest już 20 odcinków. Zapraszamy do odwiedzenia fanpage „Opolski Rekrut”. 

 

  • policjantka patrzy w monitor laptopa, za nią policyjny baner w kolorze niebieski, w prawym górnym rogu gwiazda policyjna
  • policjantka patrzy w monitor, prowadzi wirtualne spotkanie z młodzieżą
  • policjantka patrzy w monitor laptopa, za nią policyjny baner w kolorze niebieski, w prawym górnym rogu gwiazda policyjna
Powrót na górę strony