Wspólnie dbamy o bezpieczeństwo! - Aktualności - Policja Opolska

Aktualności

Wspólnie dbamy o bezpieczeństwo!

Data publikacji 19.11.2020

Od lat brzescy policjanci współpracują z funkcjonariuszami Straży Miejskiej w Brzegu. Zgłoszenia porządkowe trafiają zarówno do dyżurnego Policji jak i strażników. Wspólne zadania to również troska o bezpieczeństwo bezdomnych. Natomiast w związku z pandemią, strażnicy wspierają policjantów m.in. poprzez kontrolę placówek handlowych i osób przebywających na kwarantannie domowej.

Sytuacja związana z pandemią koronawirusa, na wiele instytucji nakłada nowe obowiązki. W walkę z wirusem bezpośrednio zaangażowane są służby medyczne i sanepid. Natomiast policjanci, wspierani przez żołnierzy i funkcjonariuszy Straży Miejskiej, sprawdzają czy mieszkańcy przestrzega obostrzenia zawarte w rozporządzeniu. To między innymi zakrywanie ust i nosa, czy przestrzeganie obowiązkowej izolacji i kwarantanny domowej.

W ramach współpracy brzeskiej Policji z Urzędem Miasta w Brzegu, strażnicy miejscy oraz policjanci codziennie są angażowani w te czynności. Funkcjonariusze kontrolują miejsca publiczne i placówki handlowe. Sprawdzają też czy osoby objęte kwarantanną nie opuszczają miejsca jej odbywania. W przypadkach kiedy ten obowiązek jest łamany informacja trafia do Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej.

W tych trudnych dla nas wszystkich czasach nie powinniśmy zapomnieć o osobach bezdomnych i potrzebujących pomocy. Prognozy pogody wskazują, że dni i noce będą coraz chłodniejsze. Dlatego zarówno policjanci jak i funkcjonariusze straży miejskiej kontrolują te miejsca, gdzie bezdomni mogą przebywać. Oferują pomoc kierując do placówek, w których można zjeść ciepły posiłek i otrzymać ciepłą odzież.

Każdy z nas może zainteresować się samotnymi osobami, sprawdzić czy mieszkanie jest ogrzane i czy nie brakuje takim osobom podstawowych produktów do życia. Naszą wiedzę możemy też przekazać dzielnicowemu, straży miejskiej, czy też pracownikom pomocy społecznej.

  • funkcjonariusze Straży Miejskiej w Brzegu sprawdzają kwarantanny
  • Policjant i żołnierz Wojsk Obrony Terytorialnej sprawdzają kwarantanny
  • funkcjonariusze Straży Miejskiej w Brzegu sprawdzają kwarantanny
  • policjanci kontrolują miejsca przebywania osób bezdomnych
  • funkcjonariusze Straży Miejskiej w Brzegu sprawdzają kwarantanny
  • policjanci kontrolują miejsca przebywania osób bezdomnych