Miał 2 promile, gdy próbował uciec traktorem - Aktualności - Policja Opolska

Aktualności

Miał 2 promile, gdy próbował uciec traktorem

Data publikacji 16.11.2020

W miniony weekend namysłowscy policjanci zatrzymali 5 kierowców, którzy albo rażąco złamali ograniczenia prędkości, albo nietrzeźwi powadzili swoje pojazdy. Dodatkowo jeden z nich mając 2 promile, próbował traktorem uciekać leśną drogą i polami. We wszystkich przypadkach policjanci zatrzymali kierowcom uprawnienia do kierowania. Natomiast sprawą traktorzysty zajmie się teraz sąd.

W sobotę, funkcjonariusze drogówki zatrzymali dwóch piratów drogowych, którzy rażąco przekroczyli prędkość w terenie zabudowanym. Niechlubnym rekordzistą okazał się kierowca opla, który w Jastrzębiu na obowiązującej pięćdziesiątce jechał, 141 km/h. Natomiast drugi z zatrzymanych kierowców prowadząc mercedesa przekroczył prędkość o 61 km/h. Obaj stracili uprawnienia na 3 miesiące i zostali ukarani wysokimi mandatami.

Innym przykładem braku odpowiedzialności na drodze nietrzeźwi kierowcy. Przez weekend, policjanci namysłowskiej drogówki zatrzymali, aż trzech kierowców, którzy zdecydowali się wsiąść za kierownicę będąc pod działaniem alkoholu.

Do niecodziennej sytuacji doszło z udziałem kierowcy ciągnika rolniczego. Na widok radiowozu mężczyzna zaczął uciekać przez pola i leśne ścieżki. Został zatrzymany przez patrol policji, gdy był już pasażerem innego pojazdu. Badanie alkomatem pokazało przyczynę próby ucieczki – to blisko 2 promile alkoholu w wydychanym powietrzu.

61-latek stracił już uprawnienia do kierowania, a za swoje zachowanie będzie się teraz tłumaczył przed sądem. Grozi mu wysoka grzywna, sądowy zakaz kierowania pojazdami i do 2 lat więzienia.

Apelujemy o rozwagę i rozsądek na drodze. Wciąż przypominamy, by nie wsiadać za kierownicę pod wpływem alkoholu. Planując wyjazd, wyjedźmy odpowiednio wcześniej, aby później nie łamać wszelkich ograniczeń, stwarzając zagrożenie dla siebie i innych użytkowników dróg.