Aktualności

Próbował przekupić interweniujących policjantów

Data publikacji 16.11.2020

Policjanci ruchu drogowego z krapkowickiej komendy, zatrzymali do kontroli drogowej kierującego mercedesem. Mężczyzna w obszarze zabudowanym przekroczył dopuszczalną prędkość. W trakcie wykonywania czynności przez mundurowych, kierowca chciał wręczyć policjantom łapówkę. Mężczyzna usłyszał już zarzut próby skorumpowania funkcjonariuszy. Za popełnione przestępstwo 42-latkowi grozi teraz do 8 lat więzienia.

W miniony wtorek, policjanci z Ogniwa Ruchu Drogowego krapkowickiej komendy, zatrzymali do kontroli osobowego mercedesa. Kierujący nim 42-latek przekroczył prędkość w obszarze zabudowanym. Na obowiązującej 50-tce jechał z prędkością 81km/h.

Mundurowi za popełnione wykroczenie, zaproponowali mężczyźnie mandat karny w wysokości 200 zł., pouczając go jednocześnie o prawie do odmowy jego przyjęcia. Jednak podczas wykonywania czynności przez policjantów, kierowca starał się wpłynąć ich na decyzję  i przekonać ich do zastosowania wobec niego pouczenia. Kiedy spotkał się z odmową ze strony funkcjonariuszy, chciał wręczyć im łapówkę.

Mężczyzna został natychmiast zatrzymany. Za popełnione czyny mieszkaniec województwa łódzkiego odpowie teraz przed sądem. Grozi mu do 8 lat więzienia.

 

Powrót na górę strony