Aktualności

Policjanci zatrzymali prawa jazdy za nadmierną prędkość

Data publikacji 14.11.2020

Policjanci z kędzierzyńsko-kozielskiej grupy SPEED zatrzymali prawo jazdy za przekroczenie dozwolonej prędkości w obszarze zabudowanym o ponad 50 km/h trzem kierowcom. Niechlubny rekordzista na obowiązującej „sześćdziesiątce” miał na liczniku 158 km/h. Pamiętajmy, że nadmierna prędkość nadal pozostaje jedną z głównych przyczyn wypadków drogowych. Apelujemy o rozwagę i rozsądek na drodze.

Zadaniem policyjnej grupy „SPEED” jest przeciwdziałanie niebezpiecznym zachowaniom na drogach. W środę (11 listopada) funkcjonariusze z Kędzierzyna-Koźla wchodzący w skład tej grupy zatrzymali prawo jazdy 3 kierującym, którzy w obszarze zabudowanym przekroczyli dopuszczalną prędkość o ponad 50 km/h.  

Pierwsze prawo jazdy policjanci zatrzymali przed godziną 10:00.  Funkcjonariusze którzy pełnili służbę nieoznakowanym radiowozem zauważyli w Kędzierzynie-Koźlu na ul. Mostowej volkswagena, którego kierowca poruszał się z nadmierną prędkością. Mężczyzna na obowiązującej „sześćdziesiątce” miał na liczniku 119 km/h. Podczas wykonywanych czynności dodatkowo okazało się, że 46-letni mieszkaniec powiatu kędzierzyńsko-kozielskiego miał orzeczony sądowy zakaz kierowania pojazdami. W związku z tym mężczyzna będzie odpowiadał za przestępstwo. Grozi mu za to kara nawet do 5 lat pozbawiania wolności.

Kilkanaście minut później, mundurowi zatrzymali do kontroli kolejnego kierowcę volkswagena. Tym razem 29-letni mieszkaniec naszego powiatu w obszarze zabudowanym przekroczył prędkość o blisko 100 km/h. Mężczyzna na obowiązującej „sześćdziesiątce” jechał z prędkością 158 km/h.

Tego samego dnia, około godziny 14:00 policjanci zatrzymali prawo jazdy 20-letniemu kierowcy volkswagena. Mężczyzna na Al. Armii Krajowej w obszarze zabudowanym przekroczył prędkość o 63 km/h.

W związku z przekroczeniem dozwolonej prędkości w obszarze zabudowanym o ponad 50 km/h mundurowi zatrzymali 20 i 29-letnim kierowcom prawo jazdy. Dodatkowo za popełnione wykroczenie zostali oni ukarani mandatem, a ich konto powiększyło się o 10 punktów karnych.

Przypominamy, że nadmierna prędkość pozostaje nadal jednym z głównych czynników negatywnie wpływających na bezpieczeństwo uczestników ruchu drogowego. Każdy kierujący na drodze ma bezpośredni wpływ nie tylko na swoje bezpieczeństwo, ale także pozostałych uczestników ruchu drogowego. Dlatego też o apelujemy o rozwagę i rozsądek na drodze.

Powrót na górę strony