Aktualności

Kierował ruchem mając ponad 3 promile

Data publikacji 29.10.2020

Do 5 lat pozbawienia wolności grozi mężczyźnie, który w stanie nietrzeźwości kierował ruchem na jednej z ulic w powiecie kędzierzyńsko-kozielskim. Przypuszczenia, że mężczyzna może być nietrzeźwy przekazał policjantom jedne z kierowców. Przeprowadzone przez funkcjonariuszy badanie pokazało w organizmie 38-latka ponad 3 promile alkoholu.

We wtorek, 27 października, około godz. 11:00 do dyżurnego kędzierzyńsko-kozielskiej komendy zadzwonił jeden z kierowców. Zgłaszający poinformował funkcjonariuszy, że na jednej z ulic w powiecie kędzierzyńsko-kozielskim, gdzie są wykonywane prace remontowe, osoba kierująca ruchem może być nietrzeźwa.

Po uzyskaniu tych informacji we wskazane miejsce podjechał patrol ruchu drogowego. 

Okazało się, że przypuszczenia kierowcy były słuszne. Funkcjonariusze od jednego z mężczyzn, który był odpowiedzialny za wahadłowe kierowanie ruchem wyczuli alkohol. Przeprowadzone badanie stanu trzeźwości wykazało w organizmie 38-latka ponad 3 promile alkoholu.

Zgodnie z przepisami karnymi osobie, która w stanie nietrzeźwości pełni czynności związane bezpośrednio z zapewnieniem bezpieczeństwa ruchu pojazdów mechanicznych, grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.

Powrót na górę strony