Aktualności

Ponownie apelujemy o ostrożność - nie wpuszczajmy do swoich domów nieznajomych

Data publikacji 21.10.2020

Prosząc o szklankę wody, wykorzystały dobre serce seniorki, którą później okradły. 90-latka straciła 1000 złotych. Nie wpuszczajmy do swoich domów nieznajomych. W ramach pomocy sąsiedzkiej zwracajmy również uwagę na mieszkania sąsiadów - szczególnie osób starszych. Jeżeli mamy wątpliwości co do tożsamości i intencji osób pukających do naszych drzwi, zadzwońmy na numer 112.

Wczoraj (20 października), około godziny 10:30 do drzwi jednej z mieszkanek Kędzierzyna-Koźla zapukały dwie kobiety w wieku około 20 i 60 lat. Jedna z nich poprosiła właścicielkę mieszkania o szklankę wody. 90-latka okazując dobre serce wpuściła je do środka. Gdy po chwili kobiety wyszły, seniorka zauważyła, że została okradziona. Pokrzywdzona straciła 1000 złotych.  

Ponownie apelujemy o ostrożność i rozwagę. Nie wpuszczajmy nieznajomych do swoich mieszkań.  

Jeżeli chcemy wspomóc osobę proszącą o pomoc, to nie zapraszajmy jej do swojego mieszkania. Dla własnego bezpieczeństwa poinformujmy ją żeby poczekała na klatce schodowej. Następnie po zamknięciu drzwi na klucz, możemy iść po to, co chcemy dać nieznajomemu i wynieść mu to na zewnątrz.
W ramach pomocy sąsiedzkiej zwracajmy również uwagę na mieszkania sąsiadów - szczególnie osób starszych.

Jeżeli mamy wątpliwości co do tożsamości i intencji osób pukających do naszych drzwi, zadzwońmy na policję pod numer 112.