Nietrzeźwy kierowca autobusu przewoził pasażerów - Aktualności - Policja Opolska

Aktualności

Nietrzeźwy kierowca autobusu przewoził pasażerów

Data publikacji 15.10.2020

Blisko promil alkoholu w organizmie miał kierowca autobusu prywatnej firmy wykonujący regularne przewozy. W chwili kontroli przeprowadzanej przez funkcjonariuszy w pojeździe przebywało dwóch pasażerów. Teraz za jazdę w stanie nietrzeźwości kierowcy grozi kara do 2 lat więzienia.

13 października br., policjanci z kluczborskiej drogówki na trasie Kluczbork - Opole zatrzymali do kontroli kierowcę autobusu prywatnej firmy przewozowej. Mundurowi w trakcie wykonywania czynności od mężczyzny wyczuli woń alkoholu. Przeczucia mundurowych potwierdziło badanie alkomatem. 71-letni mieszkaniec Opola, w swoim organizmie miał blisko promil alkoholu. Dodatkowo, na pokładzie autobusu przewoził dwóch pasażerów.

Policjanci zatrzymali kierowcy prawo jazdy, a jego sprawą zajmie się teraz sąd. Pasażerów w dalszą podróż zabrał już inny kierowca. Za jazdę w stanie nietrzeźwości kodeks karny przewiduje karę grzywny, ograniczenia wolności lub pozbawienia wolności do lat 2. Policjanci będą też wyjaśniać czy kierowca autobusu naraził na niebezpieczeństwo podróżujących.

Apelujemy do wszystkich o zdecydowaną reakcję, gdy widzą, że za kierownicę wsiada osoba nietrzeźwa. Pamiętajmy, że każda ilość wypitego alkoholu obniża koncentrację,zmniejsza szybkość reakcji oraz powoduje błędną ocenę odległości i prędkości. Pijani kierowcy to śmiertelne zagrożenie na drogach!