W trosce o bezpieczeństwo na DK 94 - Aktualności - Policja Opolska

Aktualności

W trosce o bezpieczeństwo na DK 94

Data publikacji 14.10.2020

Codzienna służba policjantów ruchu drogowego nastawiona jest przede wszystkim na poprawę bezpieczeństwa na naszych drogach. Trasy, gdzie natężenie ruchu jest większe, lub rośnie liczba zdarzeń drogowych, są w sposób szczególny monitorowane. Tak też było na DK 94 - drodze krajowej biegnącej przez 5 województw, w tym Opolszczyznę. Dlatego opolscy i śląscy policjanci ruch drogowego wzięli pod lupę wspólny odcinek DK 94. Kilkanaście godzin wzmożonych kontroli to ponad 100 kierowców zatrzymanych za przekroczenie prędkości.

We wspólnej akcji siły połączyli policjanci ruchu drogowego z Gliwic, Strzelec Opolskich, Brzegu i Opola. Trasa DK 94 jest intensywnie uczęszczana, zarówno jako droga lokalna, jak i alternatywa dla autostrady A4. Dlatego nie jest wolna od zdarzeń drogowych. Do końca września 2019 roku było tam 14 wypadków, w których zginęły 3 osoby, a 13 zostało rannych. Odnotowaliśmy również wówczas blisko 250 kolizji. W analogicznym okresie 2020 roku, liczba kolizji jest zbliżona, jednak doszło do większej liczby wypadków - w 18 zginęły 2 osoby, a 21 zostało rannych.

Intensywne kontrole policjantów z Opolszczyzny i z Gliwic pokazały, że to nadmierna prędkość jest wciąż jednym z głównych błędów kierowców. Na blisko 200 kontroli, ponad połowa dotyczyła właśnie przekroczenia prędkości. Policjanci sprawdzali również między innymi trzeźwość kierowców, stan techniczny pojazdów, reagowali na nieprawidłowo wykonywane manewry. Wszystko w trosce o bezpieczeństwo uczestników ruchu drogowego - kierowców, motocyklistów, rowerzystów czy też pieszych.