Aktualności

Dwóch kierowców zatrzymanych za rażące naruszenie zasad bezpieczeństwa w ruchu drogowym

Data publikacji 14.10.2020

Nadmierna prędkość to ciągle jeden z głównych powodów tragicznych zdarzeń na drogach. Pomimo, że pogoda na zewnątrz nas nie rozpieszcza, to kierowcy w dalszym ciągu nie zdejmują nogi z gazu. Prudniccy policjanci ruchu drogowego zatrzymali 2 kierowców, którzy o ponad 50 km/h przekroczyli dopuszczalną prędkość w obszarze zabudowanym. Niechlubny rekordzista jechał 108 km/h.

Prudniccy policjanci ruchu drogowego, dbając o bezpieczeństwo na drodze, stale kontrolują prędkość z jaką poruszają się kierowcy. Pomimo, że pogoda na zewnątrz nas nie rozpieszcza, to funkcjonariusze zatrzymali prawo jazdy 2 kierowcom, którzy w rażący sposób przekroczyli dopuszczalną prędkość w obszarze zabudowanym. Niechlubnym rekordzistą okazał się 21-letni mieszkaniec województwa śląskiego, który jechał renault 108 km/h na obowiązującej „pięćdziesiątce” w Łące Prudnickiej.

Kolejnym nieodpowiedzialnym kierowcą okazał się 36-latek, który pędził bmw 104 km/h. Mieszkaniec Głuchołaz został zatrzymany do kontroli w Dobroszewicach. Obaj kierowcy już stracili prawo jazdy na 3 miesiące. Dodatkowo za swoje zachowanie na drodze zostali ukarani wysokimi mandatami, a na ich konto trafiło po 10 punktów karnych.

Przypominamy, że jesień to okres pogarszających się warunków atmosferycznych. Jest to związane między innymi z intensywnymi opadami deszczu, porywistym wiatrem, czy też szybko zapadającym zmrokiem. Dlatego apelujemy o rozwagę i rozsądek na drodze!