Opolscy policjanci sprawdzają przestrzeganie nowych obostrzeń - Aktualności - Policja Opolska

Aktualności

Opolscy policjanci sprawdzają przestrzeganie nowych obostrzeń

Data publikacji 13.10.2020

W związku z wprowadzeniem na terenie całego kraju żółtej stref związanej z pandemią koronawirusa, opolscy policjanci sprawdzają, czy mieszkańcy naszego województwa respektują obowiązujące przepisy. Tylko w ten weekend funkcjonariusze interweniowali w ponad 600 przypadkach. A my przypominamy - czas pouczeń się skończył. Nie ma tolerancji dla osób świadomie łamiących przepisy. Przecież chodzi tu o nasze wspólne bezpieczeństwo!

W całej Polsce od 10 października w związku z Covid-19 obowiązuje żółta strefa. Tak jest i w naszym województwie, gdzie dodatkowo w powiecie oleskim obowiązuje strefa czerwona. A to oznacza, dodatkowe obostrzenia. To przede wszystkim obowiązek zakrywania ust i nosa w przestrzeni publicznej i to nie tylko w galeriach handlowych czy autobusach, ale również na ulicach.

Opolscy policjanci nadal informują mieszkańców regionu jak ważne jest przestrzeganie obowiązujących obostrzeń, które w znacznym stopniu mogą ograniczyć rozprzestrzenianie się koronawirusa. Pamiętajmy, że nieprzestrzeganie ich może narazić inne osoby na utratę zdrowia i życia. W sytuacji rażącego lekceważenia obowiązujących ograniczeń możemy spodziewać się zdecydowanej reakcji ze strony funkcjonariuszy. Przypominamy – nie ma tolerancji dla osób, które w sposób ewidentny lekceważą prawo.

Tylko w ostatni weekend opolscy policjanci interweniowali w ponad 600 przypadkach związanych właśnie z nieprzestrzeganiem obowiązujących obostrzeń. Z tej liczby 135 osób zostało pouczonych, 380 osób otrzymało mandaty karne, policjanci sporządzili też ponad 100 wniosków o ukaranie do sądu.

Ale tak naprawdę musimy pamiętać, że tu nie chodzi o ilość nałożonych mandatów czy też pouczeń. Tu chodzi o życie i zdrowie nas wszystkich!

W związku z tym przypominamy raz jeszcze o obowiązku przestrzegania dodatkowych obostrzeń, które od 10 października obowiązują w całym kraju.

Szczegóły dotyczące nowych obostrzeń znajdziesz: https://www.gov.pl/web/koronawirus/regionalne-obostrzenia-dla-wybranych-powiatow

  1. KPP Krapkowice: Krapkowiccy policjanci egzekwują przepisy związane ze stanem epidemii
  2. KPP Brzeg: Bądź opowiedzialny w walce z pandemią
  3. KPP Kędzierzyn-Koźle: Chcesz pomóc w walce z pandemią? Zasłaniaj usta i nos!
  4. KPP Prudnik: Bądź odpowiedzialny - zasłaniaj usta i nos!
  5. KPP Namysłów: Namysłowscy policjanci w walce z pandemią
  6. KPP Kluczbork: Bądź odpowiedzialny – zasłaniaj usta i nos w przestrzeni publicznej