Aby uśmiech Adasia pozostał na dłużej - oddaliśmy dla niego krew - Aktualności - Policja Opolska

Aktualności

Aby uśmiech Adasia pozostał na dłużej - oddaliśmy dla niego krew

Data publikacji 07.10.2020

Policjanci i pracownicy cywilni z Komendy Miejskiej Policji w Opolu zorganizowali zbiórkę krwi dla 6-letniego Adasia - chłopczyka chorego na białaczkę. Przed komendą stanął krwiobus z Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa, a do wspólnej akcji zaprosili funkcjonariuszy z innych służb mundurowych. Krew oddał między innymi Komendant Wojewódzki Policji w Opolu nadinsp. Jarosław Kaleta oraz Komendant Miejski Policji w Opolu insp. Rafał Drozdowski. W trakcie zbiórki udało się zebrać blisko 30 litrów tego cennego daru.

Krew jest darem, którego nie można wyprodukować ani zastąpić niczym innym. Bardzo ważne jest, aby w szpitalach nigdy nie zabrakło jej dla tych najbardziej potrzebujących. Dlatego policjanci i pracownicy cywilni z Komendy Miejskiej Policji w Opolu zorganizowali zbiórkę tego cennego daru. Tym razem zebraną krew dedykowali 6-letniemu Adasiowi. Chłopczyk choruje na białaczkę, a krew jest niezbędna do jego dalszego leczenia.

Do wspólnego oddawania krwi zostali zaproszeni policjanci garnizonu opolskiego oraz przedstawiciele innych służb mundurowych. W sumie krew oddało blisko 60 osób, w tym Komendant Wojewódzki Policji w Opolu nadinsp. Jarosław Kaleta oraz Komendant Miejski Policji w Opolu insp. Rafał Drozdowski. Podczas zbiórki zebraliśmy blisko 30 litrów krwi.

Wszyscy funkcjonariusze którzy wzięli udział w zbiórce zapewniają, że na tym nie poprzestaną bo jak mówią - pomaganie mają we krwi.

  • policjanci stoją w kolejce do krwiobusa
  • policjant w trakcie badania krwi
  • policjantka udziela informacji dla telewizji
  • policjantka w trakcie badania
  • policjantka i policjanci w trakcie oddawania krwi
  • Komendant Miejski Policji w Opolu mł insp. Rafał Drozdowski oddaje krew. Na zdjęciu policjanci nieumundurowani.