Aktualności

Spotkanie z seniorami w ramach polsko-czeskiego projektu

Data publikacji 07.10.2020

Kontynuacją rozpoczętej już kampanii społecznej było zorganizowane spotkanie z mieszkańcami Kietrza w ramach mikroprojektu „Rozważny pieszy pogranicza polsko-czeskiego” – „Opatrný chodec polsko-českého příhraničí”. Uczestnicy spotkania byli szkoleni między innymi z zakresu udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej. Seniorzy mogli przetestować swoje umiejętności z zakresu resuscytacji dzięki wykorzystaniu fantoma. Policjanci przypomnieli również przepisy ruchu drogowego obowiązujące w Polsce i Czechach.

Bezpośrednie sąsiedztwo z innym krajem zobowiązuje do znajomości przepisów nie tylko obowiązujących w naszym kraju, ale również u sąsiadów. Takie założenie ma realizowany mikroprojekt przez głubczyckich i czeskich policjantów pt. „Rozważny pieszy pogranicza polsko-czeskiego” – „Opatrný chodec polsko-českého příhraničí”.

Podczas ostatniego spotkania zorganizowanego w Kietrzu z tamtejszymi mieszkańcami policjanci mówili o różnicach jakie występują w polskim i czeskim prawie drogowym. Ilość pytań jaka była kierowana do funkcjonariuszy potwierdza to, jak wiele jeszcze nie wiemy o przepisach obowiązujących u naszych południowych sąsiadów.

Drugą częścią spotkania był kurs udzielania pierwszej pomocy. Najważniejsze jest nasze życie i nie trzeba nikogo do tego przekonywać. Dlatego tak ważna jest umiejętność odnalezienia się w trudnej sytuacji ratowania czyjegoś życia. O tym mówili policjanci z Samodzielnego Pododdziału Prewencji Policji w Opolu.

  • broszury informacyjne leżące na stole
  • osoby stoją frontem do ratowników medycznych, którzy prowadzą kurs pierwszej pomocy.
  • dwóch policjantów przemawiających do osób przybyłych na spotkanie. stoją na środku sali frontem do ludzi. Osoby siedzą na krzesłach
  • ratownik medyczny pokazuje jak zbudowany jest przełyk ludzki na przykładzie manekina.
Powrót na górę strony