Aktualności

Stracili prawo jazdy za niebezpieczną prędkość

Data publikacji 21.09.2020

Jazda samochodem z nadmierną prędkością to ryzyko utraty prawa jazdy, ale przede wszystkim zagrożenie dla życia i zdrowia kierowcy oraz innych uczestników ruchu drogowego. Niestety, nadal nie wszyscy zdają sobie sprawę z tych konsekwencji i nie respektują obowiązujących przepisów. W miniony weekend, policjanci krapkowickiej grupy "SPEED" zatrzymali 3 kierowców, którzy przekroczyli dozwoloną prędkość w obszarze zabudowanym co najmniej o 50 km/h. Wszyscy stracili prawa jazdy na 3 miesiące.

Policjanci z Krapkowic każdego dnia kontrolują zachowania kierowców na drodze, wykorzystując do tego m.in. wideo rejestratory oraz ręczne mierniki prędkości. funkcjonariusze z grupy „Speed” szczególną uwagę zwracają na kierowców, którzy w rażący sposób naruszają przepisy drogowe, a tym samym stwarzają zagrożenie dla siebie oraz innych uczestników ruchu drogowego. Wobec osób, które nie stosują się do przepisów i znaków drogowych, są wyciągane konsekwencje prawne.

Podczas minionego weekendu policjanci z Ogniwa Ruchu Drogowego wchodzący w skład grupy ”SPEED”, zatrzymali prawa jazdy 3 kierującym. Rekordzistką była 20-letnia mieszkanka gminy Głogówek, która w Ściborowicach, jechała osobową skodą 128 km/h. Nieznacznie mniej na liczniku miał 21-letni kierowca volkswagena. Mężczyzna w Pietnej pędził 121 km/h. Nadmierna prędkość była również przyczyną zatrzymania do kontroli drogowej 20-latka, który w Żywocicach przekroczył prędkość o 55 km/h.

Wszyscy kierowcy oprócz zatrzymanych na 3 miesiące uprawnień do kierowania, zostali ukarani mandatami oraz punktami karnymi.

Pamiętajmy, że nadmierna prędkość to ciągle jedna z głównych przyczyn wypadków drogowych. Wielu kierowców jadąc za szybko ryzykuje nie tylko utratę prawa jazdy, ale przede wszystkim życie i zdrowie swoje oraz innych uczestników ruchu drogowego.

Powrót na górę strony