Aktualności

Policjanci rozmawiają z najmłodszymi o bezpieczeństwie

Data publikacji 19.09.2020

Co to znaczy być bezpiecznym pierwszoklasistom i przedszkolakiem? Jak zachować się w drodze do i ze szkoły, czy jak bezpiecznie podróżować samochodem z rodzicami? Na te wszystkie pytania odpowiadają policjanci, którzy odwiedzają najmłodszych w szkołach i przedszkolach. Bezpieczeństwo najmłodszych to dla nas priorytet, dlatego przekazujemy im tę wiedzę i zachęcamy rodziców, by też dbali o swoje pociechy i byli dla nich dobrym wzorem.

„Bezpieczna droga do szkoły” jest już tradycją. Jak co roku, i tym razem dzielnicowi i policyjni profilaktycy odwiedzają najmłodszych w szkole i przedszkolu. Tym razem rozmawiali z dziećmi ze Szkoły Podstawowej nr 8 w Brzegu i maluszkami z przedszkola w Skarbimierzu-Osiedle. Funkcjonariusze przede wszystkim zwracali uwagę na to, aby korzystać z wyznaczonych dla pieszych przejść, nigdy nie wbiegać na „zebrę”, a kiedy jest sygnalizacja świetlna stosować się do niej. To wszystko po to, by dzieciom już teraz uświadomić jak ważne jest prawidłowe zachowanie na drodze. Mówiliśmy również o tym, że warto nosić elementy odblaskowe. Dzięki nim, po zmroku,każdy z nas jest znacznie lepiej widoczny dla kierowcy samochodu. Dlatego cały czas zachęcamy do noszenia odblasków i rozdajemy je dzieciom.

Policjanci rozmawiali z dziećmi o prawidłowym podróżowaniu, o tym że muszą być przewożone w fotelikach, a pasy mieć zapięte. Nawet jeśli droga do szkoły nie jest daleka, bezpieczeństwo musi być zachowane. Dzieci już wiedzą, że nie tylko oni podróżując w fotelikach muszą mieć zapięte pasy. Mama i tata również muszą korzystać z pasów bezpieczeństwa.

Najmłodsi ze Szkoły Podstawowej nr 8 w Brzegu otrzymali książeczki „Pierwszaki”. Korzystając z nich utrwalą sobie wiedzę o bezpieczeństwie na drodze i w czasie wolnym od zajęć.

  • pierwszoklasista ogląda książeczkę Pierwszaki
  • dzielnicowy rozdaje dzieciom książeczki
  • policjantka rozdaje przedszkolakom odblaski
  • dzielnicowi prowadzą zajęcia o bezpieczeństwie
  • policjantka rozdaje przedszkolakom odblaski
  • dzielnicowy rozdaje dzieciom książeczki
Powrót na górę strony