„Bezpieczna droga do szkoły” - Aktualności - Policja Opolska

Aktualności

„Bezpieczna droga do szkoły”

Data publikacji 17.09.2020

Trwa policyjna akcja „Bezpieczna droga do szkoły”. W ramach działań kędzierzyńsko-kozielscy policjanci odwiedzają szkoły i przedszkola, gdzie rozmawiają z najmłodszymi o bezpieczeństwie na drodze. Aby pierwsza droga do szkoły była bezpieczna i przyjazna, prowadzone są wzmożone działania edukacyjne. Funkcjonariusze podczas spotkań uświadamiają najmłodszych, jak bezpiecznie poruszać się po drogach.

Wraz z rozpoczęciem nowego roku szkolnego policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Kędzierzynie-Koźlu odwiedzają  uczniów szkół podstawowych oraz przedszkolaków z naszego powiatu by porozmawiać z nimi o bezpieczeństwie na drodze.

We wtorek funkcjonariusze z Zespołu ds. Nieletnich oraz Wydziału Ruchu Drogowego  odwiedzili dzieci ze Szkoły Podstawowej  w Dziergowicach.

W trakcie spotkania mundurowi przypomnieli najmłodszym jak należy się zachowywać i o czym trzeba pamiętać, by droga do szkoły była bezpieczna.

Policjanci wyjaśnili także dlaczego warto nosić odblaski, zachęcając jednocześnie do noszenia ich także w obszarze zabudowanym.

Zdobytą wiedzę dzieci mogły zastosować podczas zajęć na świeżym powietrzu. Na koniec spotkania uczniowie otrzymali odblaski oraz książeczkę „Pierwszaki”. Dzięki temu poradnikowi  poprzez  zabawę będą mogli utrwalać prawidłowe zachowania na drodze.

  • Policjanci odwiedzili uczniów
  • Policjant wręcza uczniom książeczkę pt. "Pierwszoklasista"
  • Policjant wręcza uczniom książeczkę pt. "Pierwszoklasista"
  • Policjant rozmawia z dziećmi
  • Uczniowie na przejściu dla pieszych
  • Uczniowie na przejściu dla pieszych