Aktualności

Spotkanie z seniorami

Data publikacji 17.09.2020

Dzielnicowy oraz policjantka zajmująca się profilaktyką społeczną rozmawiali z seniorami o ich bezpieczeństwie. Spotkanie odbyło się w Centrum Integracji Społecznej w Polanowicach. Funkcjonariusze rozmawiali między innymi o zagrożeniach z którymi mogą spotkać się osoby starsze.

Policjanci z Kluczborka oraz Byczyny w ramach programu „Świadomy i bezpieczny Senior” przeprowadzili kolejne spotkanie w Centrum Integracji Społecznej w Polanowicach. Tym razem ośrodek gościł grupę seniorów ze Związku Emerytów i Rencistów w Sokolnikach

Na podstawie przykładów z powiatu kluczborskiego mł.asp. Krystyna Alaszewicz oraz st.asp. Arkadiusz Zimoch omówili najczęściej występujące zagrożenia z którymi mogą spotkać się osoby starsze. Funkcjonariusze informowali zebranych jak postępować, aby nie paść ofiarą przestępców. Omawiając nowe sposoby działania oszustów, przestrzegali przed przekazywaniem pieniędzy obcym oraz wpuszczaniem nieznajomych do swoich domów.

Nie zabrakło również informacji na temat problematyki bezpieczeństwa osób starszych jako uczestników ruchu drogowego. Policjanci przypomnieli o obowiązku używania elementów odblaskowych przez niechronionych uczestników ruchu po zmierzchu, poza obszarem zabudowanym oraz o podstawowych zasadach poruszania się pieszych i rowerzystów po drogach.

  • spotkanie z seniorami
  • spotkanie z seniorami
  • spotkanie z seniorami
Powrót na górę strony